W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu świadczenia Usług rozliczanych w okresach rozliczeniowych.
czy w związku z wzajemnym udzieleniem poręczeń po stronie Uczestników Systemu, którymi będą Zainteresowani, powstanie przychód z nieodpłatnego, bądź częściowo odpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Spółkę udziałów wspólników celem ich umorzenia, po stronie Spółki powstaje przychód (dochód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, jeśli do umorzenia dojdzie z tzw. „czystego zysku”, tj. bez obniżenia kapitału zakładowego Spółki - konsekwencje podatkowe będą takie same dla Spółki, jeśli do umorzenia dojdzie poprzez obniżenie kapitału
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.
czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym (magazynowanie fortepianów przez firmę logistyczną w Polsce) Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski działalność poprzez położony w Polsce zagraniczny zakład, którego dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
czy w sytuacjach opisanych we wniosku (produkcja na zlecenie – toll manufacturing) Wnioskodawca będzie posiadać na terytorium Polski zakład w rozumieniu art. 5 konwencji z dnia 2 września 1991 r. zawartej miedzy Rzeczpospolitą Polską a Konfederacja Szwajcarską w zakresie podatków od dochodów i majątków i w konsekwencji czy będzie podlegać ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce, o którym mowa
Ustalenie, czy Spółka może stosować podatek w wysokości 9% podstawy opodatkowania od przychodów/dochodów innych niż z zysków kapitałowych jeśli przychody osiągnięte w roku podatkowym 2020 nie przekroczyły i nie przekroczą równowartości 1.200.000 euro.
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów
Moment powstania przychodu z tytułu zawartej umowy najmu, w której strony ustaliły, że usługa rozliczana jest w okresach rozliczeniowych.
Czy związane z ZCP koszty poniesione przez Spółkę przejmującą w dniu albo po dniu wydzielenia będą mogły zostać rozpoznane, jako koszty uzyskania przychodów przez Spółkę przejmującą w sytuacji, gdy przychody z nimi związane osiągnięte zostały przez Spółkę dzieloną przed dniem wydzielenia.
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować i w jakim okresie dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, korekty podatku od nieruchomości za okresy występujące przed dniem podziału w zakresie dotyczącym nieruchomości wchodzących w skład wydzielanego ZCP.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur sprzedażowych wystawionych w dniu lub po dniu podziału).
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) zobowiązana będzie, w zakresie rozliczeń alokowanych do wydzielanego majątku, do złożenia deklaracji podatkowej oraz zapłaty podatku za okres przed podziałem, jeżeli obowiązek zapłaty i złożenia deklaracji wystąpi po podziale.
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozpoznać dla celów podatkowych przychód podatkowy z tytułu Świadectw pochodzenia przechodzących w drodze sukcesji do Spółki przejmującej, zarówno tych zapisanych na rachunku EW, a dotyczących ECB do dnia podziału, jak i Świadectw pochodzenia związanych z produkcją energii elektrycznej ECB przed dniem podziału, o których przyznanie EW wystąpi
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) uprawniona będzie do rozpoznania, jako koszt uzyskania przychodu wydatków obejmujących wynagrodzenia wypłacane na rzecz pracowników przypisanych do wydzielanych składników majątku za miesiąc poprzedzający miesiąc podziału oraz za miesiąc podziału.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.
Czy związane z ZCP koszty poniesione przez Spółkę dzieloną przed dniem wydzielenia będą mogły zostać rozpoznane, jako koszty uzyskania przychodów przez Spółkę przejmującą, w sytuacji, gdy to Spółka przejmująca osiągnie związane z tymi kosztami przychody.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) zobowiązana będzie do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń lub operacji zrealizowanych do dnia wydzielenia, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie w dniu wydzielenia lub po dniu wydzielenia.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) zobowiązana będzie do dokonywania korekt deklaracji i zeznań podatkowych za okres przed podziałem, a dotyczących działalności wydzielanej części majątku.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozliczyć na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych składki na ZUS od wynagrodzeń pracowników przypisanych do wydzielanych składników majątku wypłacane przed dniem wydzielenia, w dniu wydzielenia oraz po dniu wydzielenia.
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozpoznać dla celów podatkowych koszt uzyskania przychodów w związku z obowiązkiem umorzenia nabywanych Świadectw pochodzenia, który powstał w dniu lub po dniu podziału w związku z produkcją energii w ECB w okresie przed dniem podziału.
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozpoznać dla celów podatkowych koszt uzyskania przychodów w związku z obowiązkiem umorzenia nabywanych uprawnień do emisji CO2, który powstał w dniu lub po dniu podziału w związku z produkcją energii w ECB w okresie przed dniem podziału.
Czy Spółka dzielona oraz Spółka przejmująca uprawnione będą do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup usług związanych z podziałem Spółki dzielonej, w tym w szczególności wydatków poniesionych na obsługę prawną oraz doradztwo księgowo podatkowe.