Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie świadczeń pozapłacowych dla osób współpracujących ze Spółką w ramach modelu B2B oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu nieodpłatnego udostępniania Współpracownikom powierzchni oraz sprzętu.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizowaną Inwestycją przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza powierzchniowo-czasowego.
Określenie roli pomieszczeń przynależnych - tj. komórek lokatorskich i garaży - w ustaleniu podstawy opodatkowania; prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Podwykonawców.
W zakresie poboru podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej platformy.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Sprzedaż działek o nr 1-12 nie będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT. Sprzedaż działek o nr 16 i nr 17 będzie opodatkowana podatkiem VAT w części przeznaczonej pod zabudowę (1P – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów) i będzie korzystała ze zwolnienia od podatku w część stanowiącej tereny bez obowiązującego MPZP oraz bez decyzji o warunkach zabudowy. Przyjęcie podziału ceny danej
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w działalności.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonanie zadania z wykorzystaniem prewspółczynnika powierzchniowego.
Opodatkowanie czynności odpłatnego, biletowanego wstępu na wydarzenia kulturalno-rozrywkowe oraz odpłatnego udostępniania pomieszczeń znajdujących się w Domu Kultury na rzecz podmiotów trzecich na podstawie umowy najmu/dzierżawy i uznania tych czynności za wykonywane przez podatnika VAT; zakres prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na budowę Domu Kultury.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie współczynnika powierzchni wykorzystywanej do celów działalności gospodarczej w stosunku do ogólnej powierzchni.
Dotyczy ustalenia, czy usługa Najmu Powierzchni świadczona przez A.I. na rzecz Spółki będzie stanowiła dla niej ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Wydatki związane z prowadzeniem bloga i tworzeniem artykułów w nim publikowanych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, gdyż prowadzenie bloga nie wiąże się z osiąganiem jakichkolwiek przychodów.
Opodatkowanie podatkiem VAT odpłatnego udostępnienia części Budynku na rzecz najemców; brak możliwości zastosowania prewspółczynnika powierzchniowego w odniesieniu do wydatków na Inwestycję.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków poniesionych na termomodernizację budynku oraz ustalenie zakresu prawa do odliczenia w oparciu o proporcję, o której mowa w art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy, tj. udziału powierzchni wykorzystywanej do działalności gospodarczej w ogólnej powierzchni wykorzystywanej do działalności gospodarczej i poza tą działalnością.
Ustalenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1, określonej w art. 41 ust. 12b ustawy.
Brak obowiązku rozliczenia podatku VAT w związku z nabyciem kosztów wynajmu stoiska.
Prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika powierzchniowego.
Możliwość opodatkowania usług zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku