Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. za wkład pieniężny.
Zawarta umowa zamiany udziałów w lokalach mieszkalnych stanowiących odrębną nieruchomość zwolniona będzie od podatku od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
1. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firm których przedstawiciele występują jako członkowie Rady Nadzorczej Spółki X? 2. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firmy której jeden ze wspólników występuję jako Prokurent Spółki X?
Sposób ustalenia procentu udziałów pośrednich posiadanych w spółce nieruchomościowej przez jej udziałowców.
Darowizna udziału w lokalu mieszkalnym dokonana przez siostrę korzysta ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymywanych świadczeń przez fundatorów - art. 21 ust. 1 pkt 157 updof.
Podmioty powiązane w rozumieniu art. 11a ustawy o CIT oraz stosowanie przepisów o cenach transferowych dla transakcji zawieranych między tymi podmiotami.
Czy Wnioskodawcę i jego komandytariuszy należy uznać za podmioty powiązane w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt. 4 ustawy o CIT jeżeli osoby fizyczne pełniące funkcję prokurentów samoistnych nieuprawnionych do samodzielnej reprezentacji Wnioskodawcy są osobami wywierającymi jednocześnie znaczący wpływ w rozumieniu art. 11a ust. 2 ustawy o CIT w stosunku do komandytariuszy Wnioskodawcy?
Na podstawie przedstawionego stanu faktycznego, czy wypłacona przez Spółkę na rzecz jej udziałowców (podmiotów powiązanych) wartość odsetek od udzielonych pożyczek stanowi dla Spółki dochód z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Czy po wykorzystaniu puli pomocy publicznej przysługującej na mocy decyzji o wsparciu nr 1, Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, do całości dochodu ze sprzedaży metali uzyskanego w roku podatkowym 2023/2024 (z wykorzystaniem nowej inwestycji), do wysokości puli pomocy przysługującej w związku z nową inwestycją
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Wnioskodawczyni jako czynnego podatnika podatku VAT z tytułu funkcjonowania gospodarstwa rodzinnego; uznania, że pozostawanie przez męża Wnioskodawczyni w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej działalności rolniczej i wybór innej osoby, na którą mają być wystawiane faktury oraz która
Nieuznania Wnioskodawczyni jako podatnika z tytułu prowadzenia wspólnego gospodarstwa rodzinnego rolnego.
Ustalenie czy w obrębie gospodarstwa rodzinnego, wyłącznie Pan będzie posiadał status podatnika czynnego w ramach podatku od towarów i usług (pytanie oznaczone we wniosku nr 4); czy pozostawanie przez E – w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego – czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w ramach Gospodarstwa (...), nie będzie pozbawiać Pana statusu
Wnioskodawca nie będzie posiadał statusu podatnika czynnego w ramach podatku od towarów i usług z tytułu istnienia i funkcjonowania gospodarstwa rodzinnego. Pozostawanie przez Wnioskodawcę – w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego – czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej działalności rolniczej nie będzie powodować, że Wnioskodawca będzie posiadał statusu podatnika podatku
1. Czy w przypadku wyżej opisanej pożyczki, udzielonej podmiotowi powiązanemu zgodnie z zasadą ceny rynkowej i nie będącej świadczeniem wykonanym w związku z prawem do udziału w zysku, wypłata przez Spółkę W. kwoty pożyczki (kapitału) Spółce P. nie stanowi dla Spółki W. oraz dla Spółki P. ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i nie podlega w tych podmiotach opodatkowaniu ryczałtem
Czy świadczenie pieniężne będące ceną sprzedaży określoną w transakcji sprzedaży nieruchomości, zawartej między matką wspólników Wnioskodawcy jako sprzedającą, a Wnioskodawcą jako kupującym za cenę oszacowaną przez biegłego rzeczoznawcę w operacie szacunkowym na kwotę (…) zł stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość utworzenia grupy VAT i odliczenie podatku naliczonego od wydatków dotyczących części wspólnych nieruchomości przy zastosowaniu prewspółczynnika grupy VAT.
Czy świadczona przez Spółkę Transakcja na rzecz Podmiotu powiązanego stanowi transakcję w związku z którą wytwarzana jest większa niż znikoma wartość dodana pod względem ekonomicznym, o której mowa w art. 28j ust. 1. pkt 2 lit. g Ustawy CIT, a tym samym czy w przypadku w którym wartość przychodów Spółki z tytułu Transakcji świadczonej na rzecz Podmiotu powiązanego będzie większa niż 50% ogółu przychodów
Możliwość utworzenia Grupy VAT przez Pana i spółkę A Sp. z o.o., w myśl art. 15a ustawy.
Brak obowiązku stosowania oznaczenia „TP” dla transakcji sprzedaży przeprowadzanych z Gminą działającą również za pośrednictwem swoich jednostek organizacyjnych.