Przychody ze sprzedaży wyprodukowanych mebli ogrodowych i biesiadnych, jako przychody z działalności wytwórczej opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu.
Ustalenie, czy Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodu jako odpisy amortyzacyjne od inwestycji w obcym środku trwałym wydatki na Prace Adaptacyjne oraz czy Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup mebli i innych elementów wyposażenia lokali, wykorzystywanych do świadczenia usług najmu krótkoterminowego.
Możliwość zwolnienia od podatku dochodowego dochodu ze sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego w odniesieniu do wydatkowania przychodu na zakup mebli wolnostojących w łazience.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Określenie które z wydatków mieszczą się w katalogu uprawniającym do zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Stawka podatku VAT dla sprzedaży Gruntu i Budynku, kwestia wyodrębnienia w cenie i zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie, AGD, Wyposażenie, stawka dla cesji Praw Autorskich i Gwarancji, prawo do odliczenia.
Do usług stałego montażu elementów meblowych, stałej zabudowy meblowej, zabudowy lamperii, geberitów, wykładania ścian płytami MDF, fornirem lub laminatem oraz montażu drzwi przesuwnych Wnioskodawca ma prawo stosować obniżoną stawkę podatku VAT w wysokości 8%.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania
Możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zbycia nieruchomości wydatków na jej wyposażenie i umeblowanie.
Wskazane wydatki będą uprawniały do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Zastosowanie stawki 5,5% w stosunku do przychodów z produkcji oraz montażu mebli według indywidualnego projektu dla jednego kontrahenta.
Zbywany przez Panią lokal mieszkalny został nabyty na własne cele mieszkaniowe, w związku z czym wydatek poniesiony przez Panią na spłatę rat kredytu i odsetek od kredytu zaciągniętego na ten lokal stanowi zatem wydatek na własne cele mieszkaniowe. Nie będzie mogła Pani zaliczyć do celów mieszkaniowych spłaty prowizji bankowej wynikającej z umowy kredytu hipotecznego zaciągniętego na sprzedawaną nieruchomość
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z bezpłatnym przekazywaniem sprzętu i mebli szkołom w ramach realizacji projektu z dofinansowaniem ze środków unijnych pn. „(...)”.
Sprzedaż nieruchomości koszty uzyskania przychodów oraz wydatki na własne cele mieszkaniowe.
Opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na budowę domu i spłatę kredytu.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem mediów, ewentualnych remontów, wymiany umeblowania i wyposażenia lokalu. Prawo to przysługuje, pod warunkiem niewystąpienia przesłanek wykluczających odliczenie podatku naliczonego, o których mowa w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia stawki ryczałtu z tytułu produkcji i montażu mebli.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na remont mieszkania.