Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z z faktury dokumentującej transport na lotnisko dla pracowników.
Czy realizowana przez Spółkę rozbudowa, przebudowa (…), finansowana w ramach programu emisji obligacji, stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy koszty finansowania dłużnego, stanowią koszty finansowania dłużnego wykorzystywane do sfinansowania długoterminowego projektu z zakresu infrastruktury
Zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, sprzedaży działek zabudowanych.
Skutki podatkowe wypłacania pracownikowi zwrotu kosztów przejazdu w związku z oddelegowaniem w podróż służbową.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją infrastruktury (majątku wytworzonego w ramach realizacji robót budowlanych trakcyjnych, robót dotyczących wiat przystankowych oraz kanalizacji deszczowej), która zostanie przekazana aportem do spółek komunalnych Miasta.
W świetle zanalizowanych przepisów wykonywanie przez Wnioskodawcę usług pilota samolotowego w transporcie pasażerskim i towarowym oraz usług świadczonych przez szkoły nauki pilotażu, pozwala Wnioskodawcy kontynuować opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na postawie art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. e) ustawy
W zakresie: kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z rozbudową Lotniska.
Czy prowadząc wspomnianą działalność gospodarczą, Wnioskodawca mógł zgodnie z prawem podatkowym przejść na formę opodatkowania w postaci ryczałtu ewidencjonowanego według stawki 8,5%, skoro zgodnie z posiadaną przez Wnioskodawcę wiedzą świadczone usługi mieszczą się w następujących zgrupowaniach: - PKWiU 51.21.1 - transport lotniczy towarów, - PKWiU 51.10.1 - transport lotniczy pasażerski, - PKWiU
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy odszkodowanie wypłacone Wnioskodawcy z powodu odwołania lotu podlega opodatkowaniu, czy jest z niego zwolnione na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Jeśli odszkodowanie podlega opodatkowaniu, to jaką kwotę należy podać jako dochód - całą kwotę odszkodowania, czy jedynie nadwyżkę ponad zapłaconą cenę biletu lotniczego (tj. kwotę 24,60 zł)?
Czy odszkodowanie przyznane za opóźnienie lotu wynikające z zapisów art. 7 ust. 1 Rozporządzenia Nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku podlega opodatkowaniu lub czy jest zwolniony z opodatkowania w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U z 2012 r., poz. 361, z późn. zm)?
Czy użyczenie nieruchomości Spółce przez Województwo, w celu prowadzenia lotniska cywilnego użytku publicznego, stanowi przychód Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur potwierdzających wydatki na podstawie zawartej umowy trójstronnej z tytułu zmniejszenia oddziaływania akustycznego lotniska
Czy przychód ze sprzedaży nieruchomości na cele uzasadniające jej wywłaszczenie (rozbudowa lotniska) jest zwolniony z podatku dochodowego?
Stawka podatku dla świadczonych usług kompleksowej obsługi lądowania statku powietrznego, usług kompleksowej obsługi pasażera, usług kompleksowej obsługi statku powietrznego oraz usług o podobnym charakterze.
Stawka podatku dla świadczonych usług kompleksowej obsługi lądowania statku powietrznego, usług kompleksowej obsługi pasażera, usług kompleksowej obsługi statku powietrznego oraz usług o podobnym charakterze.
Stawka podatku dla świadczonych usług kompleksowej obsługi lądowania statku powietrznego, usług kompleksowej obsługi pasażera, usług kompleksowej obsługi statku powietrznego oraz usług o podobnym charakterze.
Czy użyczenie nieruchomości dla Spółki S.A przez Gminę Miasta, w celu wykorzystania jej na potrzeby lotniska cywilnego użytku publicznego, stanowi przychód Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Sposób wystawiania faktury VAT za otrzymaną prowizję z tytułu wykonywanych usług pośrednictwa w sprzedaży biletów lotniczych dla zagranicznych linii lotniczych oraz usług związanych z pobieraniem opłat za bagaż, nadbagaż, zmiany rezerwacji, itp. świadczonych dla polskiego podatnika, który prowadzi działalność na terenie Polski.
Przedmiotowe usługi pośrednictwa, w zakresie sprzedaży biletów lotniczych dla zagranicznych linii lotniczych posiadających NIP EU oraz usług związanych z pobieraniem opłat za bagaż, nadbagaż, zmiany rezerwacji, świadczone są na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a ustawy o VAT, posiadającego siedzibę poza granicami Polski na terenie innego kraju UE to zgodnie z przepisem art. 28b ust. 1 ustawy o VAT