Interpretacje

Interpretacja
15.12.2003 Podatki

Czy poniesione przez podatnika koszty związane z leczeniem pacjentów, zakwestionowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze względów proceduralnych oraz z powodu przekroczenia limitu określonego w umowie są kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
24.03.2004 Podatki

Jakiego rodzaju wydatki, uprawniają do skorzystania z tzw. ulgi rehabilitacyjnej, skoro poniesiony został wydatki na cele leczniczo-rehabilitacyjne w latach 2003 i 2004 ?

Interpretacja
13.04.2004 Podatki

1. czy zakład pracy ponosząc koszty na opłatę turnusu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka swojego pracownika, doliczy poniesiony wydatek do dochodu pracownika?2. czy ten sam zakład pracy może przekazać pieniądze na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka w wysokości 2.890,- zł, na kilka takich turnusów, w takich samych kwotach, 3. oraz czy ten sam zakład pracy

Interpretacja
26.05.2004 Podatki

Proszę o wyjaśnienie co do obowiązku i formy opodatkowania podatkiem VAT. Pracuję jako Stomatolog. Dotychczas wiedziałam, że rodzaj działalności PKD 85 nie podlega podatkowi VAT. W ramach praktyki lekarskiej stomatologicznej wykonuję leczenie zębów i wstawianie protez. Moje wątpliwości wynikają z tego, że Technik Dentystyczny obciążył mnie za miesiąc maj 2004 r. za wykonanie protez w kwocie z naliczonym

Interpretacja
09.03.2006 Podatki

Czy osoba, która dokonała wpłatę 1% na konto fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" ze wskazaniem na konkretną osobę bedzie mogła dokonać zmniejszenia podatku w swoim zeznaniu podatkowym.

Interpretacja
12.07.2006 Podatki

Czy przysługuje odliczenie od dochodu w ramach ulgi na cele rehabilitacyjne wydatków poniesionych w 2005 r. za pobyt na leczeniu w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej?

Interpretacja
18.01.2007 Podatki

Czy prawidłowe jest opodatkowanie stawką podatkową 19% dopłat do kosztów leczenia emerytów i rencistów wojskowych?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy wydatki stanowiące koszt przejazdu na leczenie uzdrowiskowe i koszt leczenia uzdrowiskowego, poniesione przez osobę niepełnosprawną można odliczyć od dochodu w ramach wydatków poniesionych na rehabilitację ?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy wydatki poniesione przez osobę niepełnosprawną na zapewnienie sobie we własnym zakresie zakwaterowania i wyżywienia w związku z uzyskanym skierowaniem z NFZ na leczenie uzdrowiskowe w trybie ambulatoryjnym można odliczyć od dochodu w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne ?

Interpretacja
13.06.2007 Podatki

Czy koszt usług medycznych opłacanych na rzecz pracowników przez pracodawcę w formie ryczałtu skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych u tych pracowników?

Interpretacja
28.01.2008 Podatki

Czy w warunkach wskazanych powyżej a dotyczących realizowanych przedsięwzięć (m.in. kursy nauki dokształcania, opieki przez osoby wyspecjalizowane w tego typu działaniach, prowadzeniu zajęć rehabilitacyjnych przez wyspecjalizowane jednostki, zapewnienie specjalistycznych lekarstw i sprzętu rehabilitacyjnego) u bezpośrednich beneficjentów tego świadczenia wystąpi przychód z tytułu nieodpłatnie otrzymanych

Interpretacja
21.04.2008 Podatki

Czy wypłacana przez Spółkę renta uzupełniająca przyznana przez Sąd byłemu pracownikowi w związku z jego wypadkiem przy pracy, zwrot kosztów leczenia i odsetki stanowią koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
08.05.2009 Podatki

Wśród wydatków, których poniesienie uprawnia do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej nie ma wydatków na leczenie i diagnostykę dziecka za granicą. Należy w tym miejscu nadmienić, iż ulgi podatkowe (w tym ulga rehabilitacyjna) są wyjątkiem od zasady równości i powszechności opodatkowania, a przepisy dotyczące ich zakresu winny być interpretowane ściśle, nie rozszerzająco. Mając na uwadze przedstawiony

Interpretacja
22.10.2009 Podatki

Czy składka roczna na ubezpieczenie kierowców wykonujących zagraniczne podróże służbowe ustalana od jednej osoby stanowi przychód każdego pracownika - kierowcy z tytułu stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i zakład pracy jako płatnik powinien od tych składek pobierać

Interpretacja
19.01.2010 Podatki

Czy wartość zapconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia pracownika podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
12.02.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
12.02.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
12.03.2010 Podatki

Stawka podatku dla usług świadczonych przez fizjoterapeutów zatrudnionych przez Spółkę (badanie postawy ciała, gimnastyka profilaktyczna, gimnastyka korekcyjna na urządzeniach rehabilitacyjnych, diadynamik, laser, interdyn, magnetoterapia, krio miejscowe, kriokomora plus gimnastyka na sali ćwiczeń, kinesiology taping), sklasyfikowane do PKWiU 85.14.13.

Interpretacja
05.07.2010 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?

Interpretacja
02.08.2010 Podatki

1. Czy kwota odliczenia środków pieniężnych wydatkowanych na dostosowanie samochodu do potrzeb wynikających z inwalidztwa jest kwotą limitowaną? Czy np. wydana kwota ok. 48.000 zł na dostosowanie samochodu do inwalidztwa, w autoryzowanej firmie motoryzacyjnej dla tego typu samochodu potwierdzona fakturą może być przez Urząd Skarbowy limitowana? 2. Jak należy odliczyć kwotę wydaną na dostosowanie samochodu

Interpretacja
24.08.2010 Podatki

Dokonana na podstawie zawartej ugody pozasądowej wypłata na rzecz pracownika z tytułu wypadku przy pracy nie podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Powyższe skutkuje tym, że Spółka jako płatnik zobowiązana jest pobrać i odprowadzić do urzędu skarbowego należny podatek dochodowy.

Poprzednia Następna