Ustalenie sposobu opodatkowania przychodu z tytułu wygranej w konkursie e-sport zorganizowanym przez podmiot zarejestrowany na terenie Stanów Zjednoczonych.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazaniem przez Wnioskodawcę osobom trzecim materiałów promocyjnych i reklamowych oraz Nagród niepieniężnych, a w konsekwencji prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów przekazywanych nieodpłatnie.
Skutki podatkowe związane z sprzedażą samochodu wygranego w konkursie.
Obowiązki płatnika w związku z przyszłym konkursem sprzedażowym organizowanym przez Kontrahenta Spółki.
Z tytułu wypłaty świadczenia Spółka będzie miała obowiązki płatnika w zakresie naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od tego przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy.
Obowiązki płatnika związane z organizacją loterii, konkursów oraz sprzedaży premiowej dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w CIT wydatków poniesionych na Nagrody, tj. nominalnej kwoty Nagród wypłacanych w ramach Akcji przez Wnioskodawcę na rzecz Detalistów
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
W zakresie ustalenia: - czy wydatki ponoszone przez Państwa związane z finansowaniem Nagród będą stanowiły ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT i w związku z tym podlegać będą opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek, - czy wydatki ponoszone przez Państwa związane z finansowaniem Nagród będą stanowiły wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i w związku z tym podlegać będą
Obowiązek płatnika w związku z organizacją konkursu/programu motywacyjnego.
Określenie czy nagrody w konkursie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od poniesionych wydatków na realizację konkursu.
Jeśli jednorazowa wartość Nagrody nie będzie przekraczać 2 000 zł, to Spółka, pełniąca w analizowanej sytuacji funkcję płatnika zryczałtowanego podatku od Nagród, ma prawo stosować zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT. Jeśli jednorazowa wartość Nagrody będzie przekraczać 2 000 zł, to Spółka, pełniąca w analizowanej sytuacji funkcję płatnika zryczałtowanego podatku od Nagród, nie
Określenie czy nagrody w konkursie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w zdarzeniu przyszłym dotyczącym Programu 1 i 2, odpłatne przejęcie długu przez Klienta od Spółki w drodze umowy zawartej na podstawie art. 519 § 2 pkt 2 Kodeksu cywilnego będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Spółki i koniecznością zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania wygranych w organizowanych imprezach.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem nagród w ramach konkursów.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem nagród w ramach konkursu.