Jeśli Wnioskodawca świadczył w 2023 roku usługi, które mieszczą się we wskazanym grupowaniu PKWiU: 62.02.10.0, to przychody uzyskiwane z tytułu ich świadczenia podlegały opodatkowaniu stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 12% określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy ustalenia, czy wskazane wydatki związane z prowadzonym blogiem oraz kanałem w mediach społecznościowych związany z zakupem/opłaceniem: transportu (…), noclegu w recenzowanych hotelach, posiłków w recenzowanych restauracjach, biletów wstępu do odwiedzanych miejsc (…) czy innych obiektów (...), usług przewodnika, zakupu towarów np. konsoli do gier, aby przygotować test/recenzję takiego towaru
Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu ww. przychodów uzyskiwanych przez Partnerów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Obowiązek płatnika w związku z bezpłatnym korzystaniem przez zainteresowane osoby z usługi dostępu do sieci Internet.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze świadczenie usługi bezpłatnego dostępu do Internetu.
Brak obowiązku wydruku i wydania faktur elektronicznych oraz e-paragonów nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Wnioskodawczyni nie przejmie zobowiązania podatkowego spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie dlatego, że obowiązek podatkowy spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie przekształcił się w zobowiązanie podatkowego ale dlatego, że obowiązek w podatku od spadków i darowizn po stronie spadkodawcy w ogóle nie powstał.
Czy w związku z prowadzeniem serwisu internetowego Spółka będzie osiągać przychód wyłącznie w wysokości należnej prowizji (pomniejszonej o należny podatek od towarów i usług) stosownie do treści art. 12 ust. 3 ustawy o CIT?
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z prowadzeniem serwisu internetowego.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane odszkodowanie z tytułu zmniejszenia wartości towaru na skutek korzystania z niego przez konsumenta w sposób „ponadnormatywny” (korzystanie wykraczające poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech, funkcjonowania towaru), stanowi wynagrodzenie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali internetowych, do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).