Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla dotacji przeznaczonej na wynagrodzenie dyrektora przedszkola oraz dla pozostałych przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola czyli opłat wnoszonych przez rodziców - czesnego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w celu uzyskania stopnia doktora nauk prawnych.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia oraz opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłat związanych ze studiami.
Opłacenie (sfinansowanie) przez Spółkę prezesowi zarządu kosztów studiów MBA (czesne na studia i wydatki na zakup pomocy naukowych) powoduje, po stronie prezesa zarządu, powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku
Możliwość zaliczenia wydatków na czesne za studia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze studiami podyplomowymi prezesa zarządu.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Opłacenie czesnego oraz opłata za wynajmowany pokój (sam czynsz), jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Czy dochód, który będzie uzyskiwany przez spółkę z tytułu wpłat czesnego od rodziców za pobyt dziecka w żłobku, w związku z prowadzeniem przez spółkę żłobka, będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej „ustawa pdop"). Czy dotacja celowa, o której mowa w art. 60 ustawy oond, którą pobierała będzie
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy usług, które Uczelnia świadczy na rzecz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w zamian za pobierane opłaty wpisowe i czesne.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem podręczników. Prawo to przysługuje pod warunkiem, że nie wystąpi żadna z negatywnych przesłanek wymienionych w art. 88 ustawy o VAT. Natomiast w odniesieniu do wydatków na czesne prawo do odliczenia podatku naliczonego Wnioskodawcy nie przysługuje.
Zastosowanie przepisów ustawy PIT do zwolnienia w części lub w całości z opłaty za kształcenie na studiach.
W zakresie możliwości zaliczenia wydatków na finansowanie nauki dziecka Menadżera do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat (czesnego) za jednolite pięcioletnie studia magisterskie.
1. Czy wydatki ponoszone przez Szkołę na spisanie przedawnionych wierzytelności z tytułu opłat rodziców lub opiekunów realizowanych w formie czesnego i wpisowego powinny zostać potraktowane jako dochód do podatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, od którego następnie Szkoła powinna naliczyć i odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na czesne na studia