Z tytułu świadczenia usług nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na podstawie umowy zlecenia, za które otrzymuje Pan od Stowarzyszenia wynagrodzenie, nie jest Pan zobowiązany do odprowadzenia podatku od towarów i usług.
Brak obowiązku do odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umów zlecenia zawartych ze Stowarzyszeniem i umowy zawartej z Powiatem w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia w związku ze świadczeniem usług na podstawie umowy zlecenia zawartej ze Stowarzyszeniem oraz sposób dokumentowania świadczonych usług.
Wydatki ponoszone przez spółkę komandytową z tytułu uiszczonych składek na ubezpieczenie społeczne opłacane za adwokatów – komplementariuszy spółki komandytowej – stanowić będą koszty uzyskania przychodów spółki komandytowej, o których mowa w art. 15 ust. 1
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz udokumentowania tych czynności
Brak obowiązku odprowadzania podatku od towarów i usług oraz wystawienia faktury z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umowy zlecenia zawartej z Fundacją oraz Miastem, w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie
Wydatki ponoszone przez spółkę komandytową z tytułu uiszczonych składek na ubezpieczenie społeczne opłacane za adwokatów – komplementariuszy spółki komandytowej – stanowić będą koszt uzyskania przychodów spółki komandytowej, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłat za studia podyplomowe przez adwokata.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług świadczonych adwokata zatrudniającego na umowy zlecenie radcę prawnego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15%.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawnych.
Obowiązki odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Zwolnienie z podatku VAT ze względu na osiągane przychody na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość zaliczenia wydatków na opłatę sądową, wynagrodzenie adwokata oraz kosztów aktu notarialnego do kosztów uzyskania przychodu.
Uznanie wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników za koszty odpłatne.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
Rozliczanie dochodu uzyskanego z tytułu wynagrodzenia za prowadzone sprawy sądowe z urzędu.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup odzieży i obuwia
Czy Wnioskodawczyni może złożyć do swojego urzędu skarbowego korektę zeznania rocznego PIT-36 za 2019 r. uwzględniając koszty uzyskania przychodów z prośbą o zwrot nadpłaty? Korekta będzie dotyczyła zmniejszenia przychodu wykazanego w informacji PIT-11 przez zaliczenie wydatków poniesionych na opłacenie wynagrodzenia adwokatów do kosztów uzyskania przychodów?
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatku związanego z wynagrodzeniem kancelarii prawnej reprezentującej Wnioskodawcę w postępowaniu o uzyskanie przychodu z tytułu odsetek od zaległego wynagrodzenia.
Brak opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawczynię usług pomocy prawnej na podstawie umowy zlecenia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na aplikację adwokacką.