Dotyczy ustalenia, czy usługa Najmu Powierzchni świadczona przez A.I. na rzecz Spółki będzie stanowiła dla niej ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika powierzchniowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych w wyniku dziedziczenia, w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności, w drodze darowizny, oraz zamiany.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w ramach korekty wieloletniej przy zastosowaniu prewspółczynnika powierzchniowego.
1. Kwestie związane z art. 24b updop: - czy w ramach powierzchni użytkowej oddanej do używania należy uwzględnić powierzchnie przeznaczone do wspólnego korzystania przez Spółkę oraz najemców oraz do wspólnego korzystania przez najemców (np. korytarze, toalety) - czy w ramach powierzchni całkowitej budynku, należy uwzględnić powierzchnię klatek schodowych, szybów dźwigowych oraz wszystkich innych pomieszczeń
1. Kwestie związane z art. 24b updop: - czy warunek, o którym mowa w przepisie art. 24b ust. 1 pkt 2 updop, oddania budynku do używania jest spełniony w przypadku wynajmu krótkoterminowego sal szkoleniowych oraz konferencyjnych podmiotom trzecim kilka godzin dziennie, kilka/kilkanaście dni w roku lub kilka/kilkanaście dni w roku w wymiarze całego dnia, w sytuacji gdy w pozostałym okresie pomieszczenia
W przypadku sprzedaży przedmiotowej nieruchomości początek biegu pięcioletniego terminu, którego upływ skutkuje wyłączeniem źródła przychodu a o którym to terminie mowa w ww. art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będzie należało rozpatrywać proporcjonalnie w stosunku do ww. lat: 2015, 2016 i 2019.
Teza: w zakresie ustalenia: - czy od dnia 1 stycznia 2019 r. będzie spoczywać na Spółce obowiązek naliczenia i zadeklarowania oraz zapłacenia dodatkowego podatku dochodowego od osób prawnych tzw. podatku dochodowego od budynków, naliczanego od wartości początkowej posiadanych przez stronę wynajmowanych budynków o wartości przekraczającej 10.000.000,00 zł, o którą to kwotę zapłaconego podatku dochodowego
Obowiązek naliczenia podatku VAT należnego z tytułu wykorzystywania części budynku na potrzeby realizacji zadań własnych Gminy;- Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego w odniesieniu do wydatków związanych z budynkiem, z tytułu otrzymania przez Gminę faktur za lata 2013-2015, na podstawie art. 86 ust. 7b ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktur wystawionych przez Lidera Konsorcjum w wysokości wynikającej z kosztorysów sporządzonych przez to Konsorcjum. Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktur dokumentujących pozostałe usługi wykorzystywane do realizacji Projektu w wysokości 30,04% kwoty podatku wynikającej z faktur.
Jaką datę właściwą dla przystąpienia do użytkowania należy uwzględnić starając się o zwrot wydatków we wniosku VZM-1
1. W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien określić wartość początkową Praw do Znaku będących przedmiotem umowy leasingu finansowego ? 2. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od Praw do Znaku będą stanowiły koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy ?
w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego w aplikacji
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla dostawy powierzchni wspólnych
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla dostawy powierzchni wspólnych.
Czy można uznać, że Spółka posiada na terenie Niemiec zakład w rozumieniu art. 5 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku?
Czy, jeśli Spółka mając możliwość dokładnego przypisania rachunkowo kosztów uzyskania przychodów (kosztów ogólnych wydziałowych) przypadających na poszczególne źródła stosując przypisanie wg powierzchni administrowanych (inwentaryzacja powierzchni na bieżąco), może zastosować ten sam klucz przy ustalaniu kosztów ogólnych zarządu i administracji w podatku dochodowym od osób prawnych?
Na jakich zasadach wnioskodawca winien rozpoznać przychód z tytułu otrzymanego wynagrodzenia?
Czy w opisanym stanie faktycznym wynajmowana przez Spółkę powierzchnia magazynowa nadzorowana przez jednego pracownika Spółki będzie stanowiła zakład w rozumieniu art. 5 Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, podpisanej w Sztokholmie dnia 19
Czy można odliczyć od podatku od spadku wartość wolnej od podatku powierzchni mieszkalnej w przypadku, kiedy jest to pierwsze mieszkanie podatnika, a wchodzi on w jego posiadanie na podstawie spadku w wyniku zapisu testamentowego?