Ustalenie, czy Spółka może stosować podatek w wysokości 9% podstawy opodatkowania od przychodów/dochodów innych niż z zysków kapitałowych jeśli przychody osiągnięte w roku podatkowym 2020 nie przekroczyły i nie przekroczą równowartości 1.200.000 euro.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) uprawniona będzie do rozpoznania, jako koszt uzyskania przychodu wydatków obejmujących wynagrodzenia wypłacane na rzecz pracowników przypisanych do wydzielanych składników majątku za miesiąc poprzedzający miesiąc podziału oraz za miesiąc podziału.
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, że zużycie wyrobów i towarów w trakcie prowadzonych degustacji stanowi czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku naliczenia tego podatku w związku z powstaniem strat przy produkcji i dystrybucji piwa.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzeń pracowników wydzielanej ZCP za miesiąc poprzedzający miesiąc podziału oraz za miesiąc podziału (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenia społeczne w odniesieniu do wynagrodzeń wypłacanych pracownikom
PIT - w zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy w formie rzeczowej.
1. Czy opłaty za przyłączenie do sieci oraz opłaty za zwiększenie mocy, których wartość stanowi podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce z tytułu przyłączenia klientów do sieci dystrybucyjnej Spółki stanowią w całości koszty bezpośrednio związane z przychodami podatkowymi Spółki z tytułu opłat za przyłączenie do sieci pobieranymi przez Spółkę? 2. Czy koszty opłat za przyłączenie do sieci
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wypłaty na rzecz Związku wynagrodzenia za nabywane przez Spółkę w celu umorzenia udziały w formie przedsiębiorstwa.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowaną wartość likwidowanych fizycznie środków trwałych, tj. czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę powstałą w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków przekazania przez Spółkę zorganizowanej części swojego przedsiębiorstwa jako wynagrodzenia za umarzane udziały.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podstawy opodatkowania, podatku należnego i naliczonego z tytułu nabyć towarów, opodatkowanych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podstawy opodatkowania, podatku należnego i naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.
Czy w opisanym stanie faktycznym wypłata dywidendy w formie rzeczowej, a w szczególności przekazanie Wspólnikom prawa własności nieruchomości spowoduje powstanie w Spółce przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 12 ww. ustawy?
Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wypłaty wynagrodzenia w formie niepieniężnej tytułem umorzenia udziałów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego oraz określenia kosztów jego uzyskania.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, po stronie Spółki powstanie przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z zapłatą przez Związek zobowiązań wynikających z umów zawartych przez Spółkę, za które Związek ponosić będzie odpowiedzialność na podstawie art. 519 k.c. lub art. 55 k.c.? pytanie oznaczone we wniosku nr 8; 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekazania przez Spółkę do Związku przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.)? pytanie oznaczone we wniosku nr 2; 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym wypłata na rzecz Związku wynagrodzenia za nabywane przez Spółkę w
Czy opisane zdarzenie przyszłe (wymiana udziałów) będzie skutkowało dla Wnioskodawcy (czyli D Sp. z o.o.) powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu?
Czy opisane zdarzenie przyszłe (wymiana udziałów) będzie skutkowało dla Wnioskodawcy (czyli D. Sp. z o.o.) powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu?
1. Czy połączenie Wnioskodawcy SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do powstania dla niego przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy połączenie Wnioskodawcy i SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do realizacji
1. Czy połączenie Wnioskodawcy SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do powstania dla niego przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy połączenie Wnioskodawcy i SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do realizacji
1. Czy połączenie Wnioskodawcy SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do powstania dla niego przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy połączenie Wnioskodawcy i SPV/SKA i będąca jego następstwem konfuzja wierzytelności i zobowiązań tytułu pożyczek oraz naliczonych odsetek będzie prowadziło do realizacji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków przekazania przez Spółkę zorganizowanej części swojego przedsiębiorstwa jako wynagrodzenia za umarzane udziały.
1. Czy z tytułu przekształcenia SKA w spółkę komandytową po stronie Wnioskodawcy jako akcjonariusza SKA, a następnie po przekształceniu jako komandytariusza spółki komandytowej powstanie na dzień przekształcenia przychód podlegający opodatkowaniu w rozumieniu przepisów Ustawy CIT?2. Czy z tytułu przekształcenia SKA w spółkę jawną po stronie Wnioskodawcy jako akcjonariusza SKA, a następnie po przekształceniu