Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy dla świadczonych usług dietetycznych.
Dla usług podologicznych, nie znajdzie zastosowania zwolnienie, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 18 i pkt 19 lit. c ustawy, ani też zwolnienie na podstawie art. 132 ust. 1 lit. c) Dyrektywy 2006/112/WE.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
Zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług masażu terapeutycznego (leczniczego), konsultacji z fizjoterapeutą, zabiegów fizjoterapeutycznych/terapii manualnej, tlenoterapii oraz drenażu limfatycznego. Zwolnienie usług masażu klasycznego i relaksacyjnego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy do wartości obrotu 200 000 zł i niewliczania do ww. limitu usług zwolnionych
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług psychoterapeutycznych.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Zwolnienie od podatku VAT usług farmaceutycznych w zakresie, w jakim służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz brak zwolnienia od podatku VAT usług trychologicznych oraz usług farmaceutycznych w zakresie, w jakim dotyczą wyłącznie aspektów związanych z poprawą samopoczucia i wyglądu.
Usługi świadczone przez Panią w ramach wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, służące profilaktyce, przywracaniu bądź poprawie zdrowia, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość zakwalifikowania wydatków związanych z zawodowym uprawianiem sportu do kosztów uzyskania przychodu w działalności gospodarczej.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług muzykoterapii. Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy zajęć z rytmiki.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług terapii uzależnień w trybie stacjonarnym na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług trychologicznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit c ustawy.
Usługi trychologiczne nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18, ani art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Obowiązki płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania (ulga dla młodych), kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do odpowiedniego źródła oraz kosztów uzyskania przychodów.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c świadczonych przez Panią usług. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę będącą technikiem masażystą. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę będącą terapeutą zajęciowym i jednocześnie kosmetologiem. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mieć prawo odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na finansowanie klubu sportowego, o ile koszty te będą kosztami, o których mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT, z tytułu wydatków jakie Spółka ponosi w ramach zawartych z Klubami Umów CSR oraz czy wydatki
1. Zastosowanie 8,5% stawki do świadczenia usług w zakresie edukacji nie jest uzależnione od tego, czy usługi te są wykonywane (czy też nie) w ramach wolnego zawodu. 2. Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU PKWIU 85.59.19.0 (usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przychody ze świadczenia usług ubezpieczeniowych z zatrudnieniem osób.
Brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług polegających na konsultacjach dietetycznych świadczonych stacjonarnie oraz za pośrednictwem Internetu.