Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Skutki podatkowe nabycia zakładu pracy wraz z prawami i obowiązkami z umów b2b oraz umów zlecenia.
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie (obowiązki płatnika).
Skutki podatkowe umorzenia spadkobiercy pożyczki zaciągniętej przez spadkodawcę
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Zwolnienie z opodatkowania przychodów z tytułu stypendium stażowego otrzymanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz grup Osób Uprawnionych w oparciu o postanowienia Porozumienia oraz umów wykonawczych do Porozumienia
brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz uprawnionych osób
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz uprawnionych osób
brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz uprawnionych osób
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz uprawnionych osób
opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz przejętych emerytów i rencistów w oparciu o postanowienia Porozumienia oraz umów wykonawczych do Porozumienia
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz pracowników Spółki w oparciu o postanowienia Porozumienia oraz umów wykonawczych do Porozumienia
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz emerytów i rencistów Spółki w oparciu o postanowienia Porozumienia oraz umów wykonawczych do Porozumienia
opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnych świadczeń przejazdowych na rzecz członków rodzin osób uprawnionych w oparciu o postanowienia Porozumienia oraz umów wykonawczych do Porozumienia
Czy w świetle aktualnie obowiązującego prawa Wnioskodawca postąpił prawidłowo uznając, że diety wypłacane członkom Rady Decyzyjnej Lokalnej Grupie Działania za udział w posiedzeniach Rady korzystają ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 17?
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Wnioskodawca postępuje słusznie, odliczając koszty uzyskania przychodów z każdej zawartej umowy o pracę w jednym zakładzie pracy?
Czy z więcej niż z jednej umowy o pracę u jednego pracodawcy należy potrącać z każdej osobno koszty uzyskania przychodu? Czy Spółka mogłaby w dalszym ciągu stosować pomimo np. dwóch umów, jedne koszty uzyskania przychodu?
Czy z części niespłaconej a następnie umorzonej pożyczki powinien być odprowadzony podatkek dochodowy od osób fizycznych?
Czy umorzona pożyczka po zmarłym pracowniku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych stanowi przychód spadkobierców i czy będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Ponadto płatnik prosi o interpretację przepisów prawa podatkowego w przypadku umorzenia spłaty pożyczki żyrantom, którzy są pracownikami płatnika.
Czy wypłacany pracownikowi ryczałt za używanie samochodu prywatnego w celach służbowych do jazd lokalnych jest opodatkowany ?
Czy refudowanie przez PFRON kosztów osobowych pracodawcy nie będącego zakładem pracy chronionej, tj. części wynagrodzień i składek, stanowi przychód z działalności opodatkowany podatkiem dochodowym ?