Interpretacje

Interpretacja
23.09.2020 Podatki

brak opodatkowania podatkiem VAT odstępnego otrzymanego z tytułu odstąpienia od umowy przez sprzedającego

Interpretacja
28.07.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
23.01.2019 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zbycie przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie.

Interpretacja
23.03.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej kwoty odstępnego.

Interpretacja
21.07.2017 Podatki

w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży drewna poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Interpretacja
06.06.2017 Podatki

Powołany przez Wnioskodawcę przepis art. 52 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie miał zastosowania do uzyskanego w 2016 r. przychodu (dochodu). Dlatego też Wnioskodawca zobowiązany był w zeznaniu rocznym PIT-38 za 2016 r. składanym do końca kwietnia 2017 r. wykazać uzyskany przychód oraz ewentualny koszt jego uzyskania i dokonać wpłaty należnego podatku do właściwego urzędu skarbowego

Interpretacja
27.03.2017 Podatki

1. Czy dokumentowanie transakcji kupna wyrobów ze złota i srebra od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej za pomocą umowy kupna-sprzedaży jest prawidłowe? 2. Czy istnieje inny sposób dokumentowania tego typu transakcji w przypadku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, np. przy pomocy dowodu wewnętrznego?

Interpretacja
21.12.2016 Podatki

w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia udziału w nieruchomościach na podstawie umowy kupna - sprzedaży

Interpretacja
29.09.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
04.03.2016 Podatki

Czy należność zbywcy z tytułu sprzedaży receptury podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 21 ust. 1 u.p.d.o.p., a w konsekwencji, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobrania podatku u źródła i przekazania go na rachunek urzędu skarbowego?

Interpretacja
29.12.2015 Podatki

Określenie wysokości przychodu z tytułu likwidacji spółki kapitałowej, w sytuacji gdy nabycie udziałów w tej spółce nastąpiło w formie umowy sprzedaży albo wniesienia aportu (wymiany udziałów).

Interpretacja
09.04.2015 Podatki

Opisane we wniosku umowy przelewu wierzytelności od ubezpieczyciela podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wysokość stawki podatku od czynności cywilnoprawnych od ww. transakcji powinna zostać ustalona w oparciu o art. 7 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Jednocześnie należy wskazać

Interpretacja
18.11.2014 Podatki

Czy transakcja przelewu (cesji) wierzytelności pieniężnej na rzecz Wnioskodawcy (cesjonariusza), na podstawie umowy nabycia od zbywcy (cedenta), będącego pierwotnym wierzycielem lub też innej osoby uprawnionej do rozporządzenia tą wierzytelnością, jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, to co stanowi podstawę opodatkowania opisanych

Interpretacja
12.11.2014 Podatki

Jakie obowiązki podatkowe powstają w momencie podpisania umowy przeniesienia prawa majątkowego (nabycia wierzytelności); czy należy zapłacić wyłącznie podatek od czynności cywilnoprawnych, a jeżeli tak to od jakiej wartości?

Interpretacja
20.03.2014 Podatki

Czy opisane w treści wniosku wydatki na zakup usług związanych z transakcją nabycia udziałów/akcji spółek będą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki w momencie poniesienia?

Poprzednia Następna