Możliwość zutylizowania już wydrukowanych i zachowanych u siebie paragonów, papierowych wersji dobowych raportów fiskalnych oraz papierowych wersji miesięcznych raportów fiskalnych bez konieczności ich zdigitalizowania.
Brak obowiązku wydruku i wydania faktur elektronicznych oraz e-paragonów nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Sposób ewidencjowania sprzedaży na wystawionych paragonach fiskalnych.
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Opisany we wniosku sposób przesłania klientowi obrazu e-paragonu nie jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi, a w szczególności z art. 111 ust. 3a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów drogą elektroniczną oraz okresu ich udostępniania.
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Możliwość pomniejszenia obrotu oraz kwot podatku należnego w związku z udzieleniem bonifikat, na podstawie opisanej dokumentacji.
Prawo do wystawiania faktur do paragonów z NIP z kwotą należności ogółem nieprzekraczającą 450 zł albo 100 euro oraz brak podwójnego opodatkowania tej transakcji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w otrzymanych fakturach, fakturach korygujących, a także innych Dokumentach (w tym paragonach i biletach), w przypadku, gdy Dokumenty te przechowywane będą wyłącznie w formie elektronicznej, a ich wersja papierowa zostanie zniszczona.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Uznanie wystawianych przez Państwa dokumentów za faktury uproszczone i brak obowiązku wystawienia faktur zwyczajnych.
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz uczestników DAO oraz określenia miejsca ich świadczenia oraz dokumentowania ww. sprzedaży paragonami.
Obowiązek wydania klientom paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż.
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Dokonanie korekty VAT w przypadku zaewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów z zawyżoną stawką VAT.
Kwoty ewidencjonowane na kasie fiskalnej, otrzymane z tytułu sprzedaży przez lombard przedmiotu zabezpieczenia pożyczki.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu drewna udokumentowanego asygnatą, rachunkiem oraz paragonem fiskalnym.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe związane z koniecznością pobierania opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.