Czy, gdy pracownik zwraca się do pracodawcy z wnioskiem o skierowanie na badania okresowe (pracownik posiada ważne badania okresowe) w przypadku pogorszenia wzroku, a lekarz w wyniku przeprowadzonego badania wskaże potrzebę ich stosowania lub wymiany dotychczas stosowanych szkieł na inne, to czy dokonana pracownikowi przez Zakład refundacja kosztów zakupu szkieł, powinna być opodatkowana podatkiem
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
Jak należy określić właściwy ze względu na możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej sposób przeliczenia kwot spłaconych odsetek od kredytu, wyrażonych w zaświadczeniu wystawionym przez bank w CHF na kwoty wyrażone w PLN?
w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA
Miejski Zarząd Dróg i Transportu pobierając opłatę za wydane zaświadczenie, zmianę zaświadczenia lub wydanie wtórnika wykonuje wprawdzie działania zlecone przez Gminę, jednak w przedmiotowej sprawie pobierana opłata nie stanowi zapłaty za świadczenie usług.
w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA przez osobę fizyczną, nieprowadzącą działalności gospodarczej.
usługi wykonywane przez Zainteresowaną w postaci badań psychologicznych dla kierowców i operatorów nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT, bowiem ich bezpośrednim celem nie jest profilaktyka, zachowanie, ratowanie, przywracanie i poprawa zdrowia, w konsekwencji czego podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 23%.
wymóg przedstawienia przez Spółkę naczelnikowi urzędu celnego zaświadczeń o braku zaległości we wpłatach należnych składek na ubezpieczenie społeczne oraz we wpłatach poszczególnych podatków stanowiących dochód budżetu państwa, będzie spełniony również poprzez złożenie przez Spółkę oświadczenia, o którym mowa w art. 33a ust. 2a ustawy, pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w ust. 2b ww. artykułu
Możliwość korzystania z tzw. ulgi odsetkowej w przypadku spłaty rat kredytu w walucie, do jakiej jest indeksowany kredyt, zakupionej poza bankiem, który udzielił kredytu.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu najmu samochodów i paliwa do samochodów zarejestrowanych za granicą (stacje diagnostyczne odmawiają wydania zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym)
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskiwanych w związku z realizacją projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
1. Czy konieczne będzie aktualne zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów? 2. Co należy zrobić z podatkiem VAT wcześniej odliczonym w całości jako podatek naliczony?
1. Czy na podstawie dokumentów, w posiadaniu których jest Zainteresowany, ma on prawo do odliczenia VAT w pełnej wysokości z faktury zakupu tego samochodu? 2. Czy na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu konieczna jest adnotacja, że zaświadczenie wydano dla potrzeb urzędu skarbowego oraz powołanie się w nim na odpowiedni artykuł z przepisów o VAT?
Usługi związane z wydawaniem orzeczeń (odpłatnie), dla celów innych niż ustalanie uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych nie mogą zostać zakwalifikowane do katalogu usług zwolnionych z podatku VAT, określonych w art. 43 ustawy
Opodatkowanie nabycia spadku oraz związany z tym obowiązek zgłoszenia właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego faktu nabycia.
Sposób obrotu olejem korzystającym z preferencyjnych stawek akcyzy wypełni dyspozycję zawartą w art. 89 ust. 6 ustawy, gdyż przedmiotowe oświadczenie będzie tworzyło całość (będzie powiązane) z wystawioną fakturą w postaci elektronicznej. Opisana procedura polegająca na dodatkowym opisaniu oświadczeń poprzez naniesienie na nie numeru faktury elektronicznej wraz z informacją, iż wystawione oświadczenie
Organ podatkowy nie ma obowiązku, ani też możliwości prawnych wydania zaświadczenia stwierdzającego, czy strona w ramach działalności statutowej nie jest podatnikiem VAT, bowiem fakt ten nie wynika z ewidencji i rejestrów lub innych danych będących w posiadaniu tego organu.
Czy posiadając zaświadczenie, o którym mowa wyżej, Wnioskodawca będzie ponosił odpowiedzialność w przyszłości, to znaczy w najbliższych pięciu latach, jeżeli po stronie kontrahenta Wnioskodawcy organ podatkowy stwierdzi nieprawidłowości w zakresie prawidłowego rozliczania podatku VAT co do jego wysokości, terminowości składania deklaracji VAT-7?
Czy opłata za wydanie wtórnika lub duplikatu zaświadczenia o ukończeniu kursu dokształcającego kierowców wykonujących transport drogowy w zakresie przewozu osób lub rzeczy w kwocie 15,00 zł brutto pobrana na podstawie Zarządzenia Nr xxx/2007 Dyrektora Ośrodka Ruchu Drogowego z dnia 20 czerwca 2007r. podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, czy jest zwolniona z podatku VAT?
W deklaracji za jaki miesiąc Wnioskodawca mógł rozliczyć sprzedaż eksportową stosując stawkę 0%?
Czy Spółka może świadczyć usługi przedstawiciela podatkowego na rzecz klienta (podatnika), z którym umowa została zawarta po dniu 21 sierpnia 2007 r., a który został zarejestrowany dla celów VAT przez właściwy organ podatkowy, jako podatnik reprezentowany przez Spółkę?W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy utrata przez Spółkę statusu przedstawiciela podatkowego tych klientów (podatników
Czy w związku ze zmianą przeznaczenia i rodzaju pojazdu z samochodu pogrzebowego na samochód ciężarowy istnieje prawo do złożenia korekty deklaracji za miesiąc maj 2007 r. i odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości?
Czy przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego i wpisanie o nim adnotacji do dowodu rejestracyjnego, dokonane średnio kilkanaście tygodni później od dnia nabycia samochodu powoduje, że strona nie może pomniejszyć podatku należnego o podatek VAT naliczony od nabytego w międzyczasie (tj. przed uzyskaniem zaświadczenia potwierdzającego uprawnienie do odliczania podatku VAT przy zakupie paliwa do
Czy w związku z przepisami ustawy o VAT posiadanie zaświadczenie wydanego przez okręgową stację kontroli pojazdów o spełnieniu wymagań bądź nie, określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1-4 stanowi o prawie podatnika do odliczenia podatku naliczonego nawet gdy pojazd ten jest pojazdem wielozadaniowym? 1471/NUR1/443-332/06/GW, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego