Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz jednorazowej korekty podatku VAT odliczonego w związku z przejęciem nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.
Skutki podatkowe spłaty wierzytelności pożyczkowych otrzymanych w ramach datio in solutum.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Czy Wnioskodawca będzie mógł pomniejszyć przychód ze sprzedaży ogółu praw i obowiązków w Spółce o: a) równowartość wierzytelności z tytułu zapłaty ceny emisyjnej obligacji, uregulowanej poprzez przeniesienie na Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków w Spółce, do wysokości wartości ogółu praw i obowiązków w Spółce określonej w umowie datio in solutum, tj. (…) zł, oraz b) kwotę odpowiadającą uzyskanej
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży ogółu praw i obowiązków w Spółce równowartość wierzytelności z tytułu zapłaty ceny emisyjnej obligacji, uregulowanej poprzez przeniesienie na Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków w Spółce, do wysokości wartości ogółu praw i obowiązków w Spółce określonej w umowie datio in solutum?
Skutki podatkowe związane z przeniesieniem przez Spółkę własności opisanych we wniosku Nieruchomości w zamian za spłatę zobowiązań względem Wspólnika – dokonanym w ramach instytucji „datio in solutum”.
Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów.
1. Czy ewentualny przychód uzyskany przez Wspólnika z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów w Spółce podlegałby opodatkowaniu w Polsce, a Spółka zobowiązana byłaby do poboru podatku od powstałego dochodu? 2. Czy Spółka powinna rozpoznać przychód, o którym mowa w art. 14a ustawy o CIT, tj. przychód w wysokości wartości rynkowej zobowiązania z tytułu zbycia w celu umorzenia udziałów (akcji) w Spółce
Brak powstania przychodu w ramach zawarcia umowy datio in solutum oraz zastosowania konfuzji.
Czy w związku z zawarciem ugody przed sądem powszechnym, w wyniku której dojdzie do spłaty wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek wraz z odsetkami od tych pożyczek na skutek przeniesienia własności urządzeń należących do Spółki, nastąpi po stronie Spółki przychód podatkowy.
Skutki podatkowe przeniesienia na Wnioskodawcę wierzytelności w związku ze skorzystaniem z instytucji datio in solutum przez Pożyczkobiorcę.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytego w drodze umowy datio in solutum.
PIT - w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości spłaty pieniężnej na rzecz brata w związku z rozliczeniem darowizny.
brak opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości w ramach datio in solutum
obowiązki płatnika w związku z odpracowaniem zaległości przez dłużników
zasady ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej, przekazanych uprzednio od dłużnika w drodze dokonania datio in solutum
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej uprzednio w zamian za zwolnienie z części długu (datio in solutum).
Czy zbycie, w zdarzeniu przyszłym, nieruchomości opisanej we wniosku stanowi źródło przychodu podlegające opodatkowaniu, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Sposób ustalenia przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu w związku z przeniesieniem na Obligatariusza w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności 2 w celu uregulowania zobowiązania z tytułu Wierzytelności 1
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności Spółki w drodze datio in solutum, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w celu zwolnienia z długu.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności nabycia wierzytelności pożyczkowych Pożyczkobiorcy przez Wnioskodawcę w ramach datio in solutum.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności nabycia wierzytelności pożyczkowych przez Spółkę w ramach datio in solutum.