Możliwość zastosowania 8,5% i 14% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Opodatkowanie dostawy towarów/świadczenia usług dokonanych, na podstawie art. 8b ust. 1 ustawy, w zamian za kartę lunchową oraz skutki podatkowe zwrotu kosztów od Kontrahenta poniesionych za zakup ww. kart.
Czy na Wnioskodawcy, świadczącym: - usługę Pośrednika Rejestracyjnego, - usługę Sponsora Emisji, nie ciążą obowiązki płatnika podatku CIT oraz podatku u źródła (WHT), jak również żadne obowiązki dokumentacyjne w tym zakresie?
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla usług obsługi emisji akcji.
W zakresie ustalenia, czy środki z inwestycji uzyskiwane przez Fundusz w związku z inwestycjami sfinansowanymi środkami PO (...) są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dropshipping podstawa opodatkowania, moment powstania przychodu, sposób ewidencjonowania sprzedaży.
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu własnej kasy rejestrującej sprzedaży dokonanej w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu pośrednictwa obrotu energią elektryczną na giełdzie towarowej
Zwolnienie z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży towarów należących do innego podmiotu dokonywanych w systemie wysyłkowym.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z nabyciem, używaniem i eksploatacją składników majątku udostępnianych Przedstawicielom, tj. samochodów, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania paragonów fiskalnych za faktury w rozumieniu § 3 pkt 4 rozporządzenia w sprawie faktur.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania paragonów fiskalnych za faktury w rozumieniu § 3 pkt 4 rozporządzenia w sprawie faktur.
W zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i zleconej Agentom.
w zakresie stawki podatku dla usług pośrednictwa wykonywanych na rzecz dostawców energii elektrycznej oraz podmiotów świadczących usługi ubezpieczeniowe i usługi medyczne
Czy płatność przez agenta (...) oraz szczegółowa ewidencja przedstawiona powyżej nie wyklucza z możliwości korzystania przez Wnioskodawczynię ze zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
Obowiązek rejestrowania sprzedaży produktów dokonywanej przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz X, przy zastosowaniu należących do Niego kas rejestrujących i prawidłowości danych widniejących na paragonach fiskalnych dokumentujących tę sprzedaż.
Obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych i kopii paragonów fiskalnych
obowiązku dołączania wystawionych paragonów do kopii faktur dotyczących sprzedaży produktów w imieniu i na rzecz X przy zastosowaniu należących do Wnioskodawcy kas rejestrujących przy sprzedaży produktów własnych oraz w imieniu i na rzecz X
Obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży produktów dokonanych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz X oraz obowiązku uwzględniania sprzedaży produktów dokonanej przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz X, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT.
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez niego w imieniu i na rzecz A, przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika A, czy Wnioskodawcy? 3. Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych, o którym mowa w art. 111 ust. 3a pkt 6ustawy z dnia 11 marca
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz A? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz A, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
1. Czy można za pomoc jednej kasy fiskalnej ewidencjonować .własn. i .cudz. sprzedaż? 2. Czy można dokonać zminusowania (za pomoc odrębnej ewidencji) z łcznego miesięcznego raportu fiskalnego obrotu i podatku należnego VAT dotyczcego sprzedaży P.? Po zminusowaniu sprzedaży .cudzej. w deklaracji VAT byłaby ujęta tylko sprzedaż własna oraz kwota podatku należnego od tej sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.