Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia jego aportu do Spółki z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości użytkowych.
Skutki podatkowe otrzymania w wyniku likwidacji s.c. lub wystąpienia ze spółki udziału w znaku towarowym oraz amortyzacji znaku towarowego.
W zakresie skutków podatkowych darowizny przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej na rzecz wspólników spółki cywilnej.
Dotyczy możliwości kontynuacji amortyzacji otrzymanych w drodze darowizny środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Uznanie, że czynność wniesienia przez Spadkobiercę A i Spadkobiercę B udziałów w Przedsiębiorstwie w spadku do spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy (pytanie nr 1) oraz uznanie spółki cywilnej następcą prawnym w przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego (pytanie nr 2).
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwości uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Dotyczy uznania, że wniesienie nieruchomości aportem do Spółki stanowi odpłatną dostawę towarów oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania tego aportu.
Dotyczy możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych uzyskiwanych przychodów z tytułu najmu prowadzonego w ramach spółki jawnej przy jednoczesnym prowadzeniu działalności aptecznej w formie spółki cywilnej opodatkowanej podatkiem liniowym.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
Wniesienie przedsiębiorstwa tytułem wkładu do spółki cywilnej, przejęcie ogółu praw i obowiązków w podatku dochodowym od osób fizycznych, wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, odpisy amortyzacyjne.
Nakłady poniesione przez Spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od tych nakładów. Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Wniesienie do spółki cywilnej wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowej jest traktowane na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jako zmiana umowy spółki osobowej. Jako że zmiana ta nie korzysta z wyłączenia z opodatkowania, o którym mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, według
W zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie Wnioskodawcy z tytułu wniesienia wkładu do spółki cywilnej oraz wniesienia do spółki cywilnej wkładu w postaci przedsiębiorstwa, przez drugiego wspólnika spółki.