Brak podlegania opodatkowaniu dotacji otrzymanej w związku z realizacją Projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Projektu.
Ustalenie, czy dotacja celowa na realizację Zadania będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w ramach realizacji projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego z f-r dokumentującej zakup (...).
Brak prawa do odzyskania podatku VAT, w związku z realizacją zadania.
Opodatkowanie środków otrzymanych na realizację Projektu oraz prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki związane z realizacją projektów stanowią koszty uzyskania przychodów; Czy dotacja z C stanowi przychód zwolniony z PDOP; Jeżeli organ oceni stanowisko w zakresie pytania nr 2 jako negatywne, to czy dotacja z C nie stanowi przychodu podatkowego w związku z tym, że z dofinansowania zostaną pokryte wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów.
Brak prawa do odliczenia i odzyskania w całości lub części podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Dochód przeznaczony na dokonanie wpłat na PFRON i odpowiadający równowartości dokonanych wpłat, jest/będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, ponieważ wydatek ten jest w całości finansowany z dotacji pochodzącej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, która korzysta ze zwolnienia z CIT na podstawie art. 17 ust. pkt 47 ustawy o CIT.
Otrzymana przez Spółkę Dotacja zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Część Dotacji, która jest wypłacana w formie płatności zaliczkowych powinna stanowić przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT w momencie ich otrzymania.
Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją tego projektu.
Dofinansowanie (dotacja) otrzymywane przez Wnioskodawcę w części przeznaczonej na działania w ramach pakietów roboczych „WP1” i „WP6” nie stanowi podstawi opodatkowania w rozumieniu art. 29a ustawy, zaś działania, które będzie Wnioskodawca przeprowadzać w ramach pakietów roboczych „WP1” i „WP6” nie są opodatkowane podatkiem VAT. Dofinasowanie (dotacja) otrzymywane przez Wnioskodawcę w części przeznaczonej
Brak prawa do odliczenia z tytułu wydatków poniesionych na rozbudowę posiadanej nieruchomości, zakup sprzętu, urządzeń diagnostycznych i oprogramowania towarzyszącego w związku z otrzymaną dotacją.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymanego dofinansowania projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym także nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania.
Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT należnego dofinansowania w ramach realizacji Projektu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów realizowanych w ramach Projektu.
Uwzględnianie wartości dotacji przedmiotowych na realizację zadań w zakresie porządkowania dróg i terenów gminnych oraz pielęgnacji gminnych terenów zielonych, w mianowniku prewspółczynnika samorządowego zakładu budżetowego; brak uwzględniania wartości dotacji celowych na finansowanie kosztów realizowanych inwestycji w zakresie budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnych lub na zakup środka trwałego,
Ustalenie czy zgodnie z art. 24ca ust. 14 pkt 5 lit. d ustawy o CIT Spółka jest wyłączona z obowiązku, o którym mowa w art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT.