Czy prowadząc działalności w zakresie usług rachunkowo-księgowych, nie świadcząc usług w zakresie doradztwa podatkowego, ani innych czynności wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług oraz spełniając warunek wynikający z art. 113 ust. 1 tejże ustawy, w świetle powyżej opisanego zdarzenia przyszłego prawidłowym będzie powrót do zwolnienia podmiotowego w zakresie opodatkowania
prawo do skorzystania ze zwolnienia podatkowego w podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2014 r. w przypadku prowadzenia usług rachunkowo-księgowych (bez doradztwa)
Czy wykonując wyłącznie czynności sklasyfikowane mieszczące się w grupie PKWiU 69.20.23.0 Usługi w zakresie księgowości, nie wykonując usług w zakresie doradztwa podatkowego ani innych czynności wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług oraz spełniając warunek wynikający z art. 113 ust. 1 ww. ustawy (wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy łącznie w roku podatkowym
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług w zakresie księgowości od dnia 1 stycznia 2014 r.
Czy słusznie Wnioskodawca uznał, że od dnia 1 stycznia 2013 r. będzie miał prawo skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców, w art. 113 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z wykonywaniem usług rachunkowo-księgowych
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług rachunkowo-księgowych.
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT w następnym roku?
W zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego określonego art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, w związku ze świadczeniem usług sklasyfikowanych wg PKWiU 69.20.23.0, 69.20.24.0 i 69.20.29.0.
Zwolnienie podmiotowe usług sklasyfikowanych pod kodem PKD 69.20.Z jako kompleksowych usług rachunkowo-księgowych.
Czy Spółka cywilna nie wykonując czynności doradztwa podatkowego będzie mogła korzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT?
możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług rachunkowo księgowych
Możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku w związku ze świadczonymi przez Wnioskodawczynię usługami w ramach prowadzonego biura rachunkowego.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego z tytułu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Korzystanie ze zwolnienia podmiotowego, w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), sprzedaży usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
Czy Wnioskodawca może do kwoty wolnej korzystać ze zwolnienia od VAT (przedmiotowego), czy też musi zgłosić się od razu do VAT, ze względu na częste interpretacje, że usługi księgowe często łączą się z doradztwem podatkowym co zobowiązuje do zgłoszenia działalności w VAT?
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia od podatku od towarów i usług odnośnie prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.