Przy tym dematerializacja obejmuje także spółki publiczne, które nie mają wszystkich istniejących akcji zarejestrowanych w KDPW (czyli dalej część istniejących akcji występuje w formie dokumentowej/papierowej). Umowa o prowadzenie rejestru akcjonariuszy może być zawarta wyłącznie z podmiotem uprawnionym do prowadzenia rachunków papierów wartościowych, zgodnie z ustawą o obrocie instrumentami finansowymi
Czy Wnioskodawca ustalając na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychody z udziału w zysku Spółki w okresie po przewłaszczeniu na zabezpieczenie akcji Spółki powinien przyjąć swoje prawo do udziału w zysku z wyłączeniem przewłaszczonych akcji, tj. czy powinien przyjąć prawo do udziału w zysku na podstawie tych pozostałych akcji, które dają Wnioskodawcy prawo do
Spółka akcyjna przechodzi postępowanie układowe. Wierzytelności "dużych" wierzycieli zostaną zamienione na akcje. Czy konwersja wymaga zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zakres skutków podatkowych przewłaszczenia akcji w celu zabezpieczenia długu.
Zastosowanie zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.Czy w sytuacji opisanej w zdarzeniu przyszłym, cała dywidenda wypłacona przez Spółkę na rzecz P S.A. podlega, na podstawie dyspozycji normy wynikającej z art. 22 ust. 4 pkt 1-4 w związku z ust. 4a i ust. 4d Ustawy o CIT zwolnieniu od opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Udało mi się kupić akcje PKO BP w publicznej ofercie przeprowadzonej w 2004 r. na GPW. Zarobiłem na tej inwestycji 25%. Czy od tego zysku (około 3000 zł) mam samodzielnie zapłacić podatek dochodowy, czy też zrobi to biuro maklerskie? Czy biuro maklerskie pobierze zaliczkę w momencie wypłaty zgromadzonych środków z tej inwestycji? Jak rozlicza się ten dochód?
Jesteśmy małą spółką akcyjną, naszymi akcjonariuszami są: inna spółka akcyjna i osoby fizyczne. Czy mamy obowiązek wydania akcjonariuszom papierowych dokumentów akcji? Jeżeli tak, to kiedy powinniśmy to zrobić? Czy podobne zasady dotyczą też udziałów w spółce z o.o.?