Dotyczy ustalenia: • czy Obciążenia Wnioskodawcy przez klientów/kontrahentów za brak wymiany palet lub brak dokumentu potwierdzającego jej wykonanie oraz Obciążenia Wnioskodawcy od klientów/kontrahentów za dodatkowe ubezpieczenie, dodatkowe koszty związane ze zleceniem nie będą stanowiły wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, opodatkowanych Ryczałtem od dochodów Spółek na podstawie art
Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Deklarowanie i rozliczenie podatku akcyzowego od sprzedaży krajowej alkoholu etylowego poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy; moment powstania możliwości zwolnienia zabezpieczenia akcyzowego
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla świadczonych usług spedycyjnych.
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Brak prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej.
Możliwość zastosowania 8,5 % stawki dla usług sklasyfikowane pod kodem PKWiU 52.29.20.0.
Możliwość opodatkowania usług pośrednictwa w branży transportowo-logistycznej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Czy powstanie w Polsce zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz art. 5 Umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec?
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (PKD 52.29.C).
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług z tytułu dostawy towarów dostarczanych kupującemu za pośrednictwem firmy spedycyjnej.
Zastosowanie stawki 0% dla usługi związanej z organizacją frachtu i ubezpieczenia CARGO w ramach usługi spedycyjnej.
w zakresie uznania świadczonych przez Wnioskodawcę usług za świadczenie kompleksowych usług spedycji oraz ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla ww. usług
Brak obowiązku wliczenia do podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług poniesionych kosztów opłat do urzędów, GSSE, GIW, które obciążają zleceniodawcę oraz zastosowania stawki podatku 0% dla usług świadczonych w porcie związanych z obsługą ładunków będących przedmiotem transportu międzynarodowego.
Określenie czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty są dokumentami wystarczającymi dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu drogowego stanowiącego część transportu międzynarodowego.
momentu powstania obowiązku podatkowego przy świadczeniu usług spedycyjnych w związku z eksportem towarów
momentu powstania obowiązku podatkowego przy świadczeniu usług spedycyjnych w związku z eksportem towarów
moment powstania obowiązku podatkowego przy świadczeniu usług spedycyjnych w związku z eksportem towarów
Opodatkowanie w przypadku obciążenia przewoźnika za nierozliczone palety.
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostarczenia towaru za pośrednictwem spedytora.