Odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług B+R, kalkulowanego na podstawie metody marży transakcyjnej netto.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy do sprzedaży używanego samochodu osobowego (tj. sprzedaży używanego samochodu osobowego, nabytego w celu odsprzedaży na podstawie faktury VAT-marża, bez prawa do odliczenia podatku VAT, który nie został zaksięgowany jako towar, lecz został wprowadzony do ewidencji środków trwałych i wykorzystywany był do czynności opodatkowanych, od którego dokonywano
Ocena, czy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT podatnik może nie zaliczać do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia w części skalkulowanej jako stanowiącej zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Interpretacja w zakresie braku uznania Państwa za podatnika z tytułu uczestnictwa w transakcjach IRS zawieranych z Bankiem.
Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Możliwość zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży przyczepy gastronomicznej.
Czy zbycie na rzecz faktora wierzytelności w ramach usługi faktoringu nie będzie podlegało wliczeniu do limitu przychodów pasywnych na gruncie art. 28j ust. 1 pkt 2 lit a ustawy o CIT, - Czy Wnioskodawca w przypadku, w którym faktoring jest stosowany dla transakcji innych niż transakcje powiązane, może liczyć osobno limit 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Zaliczenie usług z zakresu łowiectwa do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uznania usługi organizacji polowania za usługę turystyczną, do której ma zastosowanie procedura VAT marży.
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Czy otrzymane przez Kontrahentów od Spółki płatności z tytułu marży rezydualnej nie stanowią przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 i 2a Ustawy o CIT, a tym samym Spółka nie jest zobowiązana jako płatnik pobrać w dniu dokonania wypłaty marży rezydualnej na rzecz Kontrahentów zryczałtowanego podatku dochodowego od tych wypłat zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT.
Możliwość stosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych i ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży telefonów komórkowych zakupionych od osób fizycznych
Ustalenie podstawy opodatkowania w sytuacji świadczenia usług pośrednictwa handlowego przez aukcje internetowe w oparciu o model logistyczny zwany dropshippingiem.
Uznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, oraz nieuznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za usługę nabytą dla bezpośredniej korzyści turysty.
Uprawnienie do odliczenia na podstawie art. 18d ustawy o CIT Kosztów B+R od podstawy opodatkowania ustalonej w związku z działalnością Oddziału w Polsce, w sytuacji, gdy Działalność B+R jest prowadzona w ramach usług świadczonych przez Oddział na rzecz centrali (WNIOSKODAWCY), a wynagrodzenie jest kalkulowane na zasadzie koszt plus marża.
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Prac B+R, kalkulowanego na podstawie metody koszt plus marża?
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienia kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Możliwość zastosowania procedury „VAT-marża” dla odsprzedawanych usług noclegowych
brak rozpoznania przez Państwa importu usług w związku z rozliczeniem podziału marży
ustalenie, czy dla świadczonych usług organizacji polowań będzie miała zastosowanie procedura VAT marża, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy
czy Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Prac B+R kalkulowanego na podstawie Metody 1 tj. metoda koszt plus marża, - czy Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Prac B+R, kalkulowanego
uznanie za kwotę nabycia oprócz faktury wystawionej za nabycie samochodu również opłaty za obsługę i transport oraz sposobu ustalenia marży ze sprzedaży ww. samochodu