sezonowość
Interpretacja
23.07.2024 Podatki

Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od łodzi motorowej wykorzystywanej sezonowo.

Interpretacja
28.01.2022 Podatki

w zakresie określenia sposobu wyliczenia wysokości stawki odpisów amortyzacyjnych dla środka trwałego w grudniu pierwszego roku użytkowania, jeżeli jest on eksploatowany wyłącznie w sezonie grzewczym.

Porada
10.06.2019 Podatki

Podatnik prowadzi działalność polegającą na przetwarzaniu owoców. Chce kupić maszynę, która będzie środkiem trwałym używanym tylko sezonowo. Od którego momentu można amortyzować taki środek trwały?

Porada
29.06.2018 Podatki

Spółka z o.o. posiada i eksploatuje kilka wyciągów narciarskich. Jakie elementy wyciągu należy uznać za budowle i opodatkować podatkiem od nieruchomości? Wyciągi wykorzystujemy jedynie zimą. Czy ma to wpływ na opodatkowanie?

Interpretacja
17.05.2018 Podatki

Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych oddanego do korzystania środka trwałego, możliwość zaliczenia do kosztów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem za cumowanie jachtu, prac malarskich napisów reklamowych oraz innych oznakowani jachtu, możliwość zaliczenia do kosztów kwot z tytułu rat w leasingu finansowym bądź wydatków związanych z zawarciem leasingu finansowego

Artykuł
10.05.2017 Podatki

Nie wszystkie rodzaje działalności gospodarczej mogą być prowadzone przez cały rok. Specyfika niektórych rodzajów działalności gospodarczej powoduje, że mogą być one prowadzone tylko przez część roku, tj. w sezonie. Powoduje to liczne wątpliwości, jak rozliczać podatek dochodowy, VAT oraz podatek od nieruchomości od takiej działalności. W raporcie przedstawiamy omówienie podatkowych skutków prowadzenia

Interpretacja
03.08.2016 Podatki

Czy Spółka ma prawo do zakwalifikowania wydatku na oprawę muzyczną i prezenterską do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
11.04.2016 Podatki

zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych zapłaconych w okresie zawieszenia działalności

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

Czy pomimo czasowego nieużytkowania kompleksu przechowalniczego oraz maszyn i urządzeń Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów dokonywane odpisy amortyzacyjne?

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

Czy pomimo sezonowego wykorzystywania zakupionych maszyn i urządzeń Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów dokonywane metodą liniową odpisy amortyzacyjne w każdym miesiącu?

Interpretacja
24.09.2015 Podatki

1) W jaki sposób dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej oddanego do korzystania środka trwałego wynikającego z wystawionej przez finansującego faktury VAT z dnia 20 maja 2015 r. w sytuacji, gdy jego największe użytkowanie będzie przypadać na okres tzw. sprzyjającej pogody?;4) Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z ubezpieczeniem i czynszem za

Porada
29.05.2014 Podatki

Nasza spółka zamierza kupić szybowce i prowadzić w sezonie letnim naukę latania na nich. Będą one wykorzystywane jedynie przez część roku, tj. pięć miesięcy, a ich jednostkowa wartość wynosi 72 000 zł netto. W jaki sposób powinniśmy je amortyzować?

Interpretacja
30.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środka trwałego (siewnika) wykorzystywanego sezonowo w pierwszym roku podatkowym.

Interpretacja
30.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środka trwałego (kombajnu) i jego ulepszenia wykorzystywanego sezonowo w pierwszym roku podatkowym i w latach następnych.

Interpretacja
31.05.2013 Podatki

Czy Wnioskodawczyni ma możliwość odliczyć roczną sumę amortyzacji samochodu w ciągu 6 miesięcy działalności?

Porada

W okresie urlopowym często powstaje potrzeba zastąpienia wypoczywających pracowników. W tym celu wykorzystywane są zwykle formy zatrudnienia najmniej obciążające finansowo firmę (np. umowy o dzieło) i takie, które nie wiążą zakładu z sezonowym pracownikiem. Mimo krótkiego okresu zatrudnienia tych osób, mogą one w tym czasie zachorować. Wówczas powstają wątpliwości, jak prawidłowo ustalić podstawę wymiaru

Interpretacja
10.06.2011 Podatki

nieprawidłowe będzie postępowanie Wnioskodawcy, polegające na wystawianiu paragonów fiskalnych dwa dni przed terminem wykonania usługi, pomimo znajomości kwoty, którą usługobiorca będzie zobowiązany uiścić za wyświadczoną usługę

Poprzednia Następna