Opodatkowanie usługi dopiero w momencie, gdy Korzystający potwierdzi/zaakceptuje warunki jej wykonania. Powstanie obowiązku podatkowego w dniu otrzymania zapłaty Opłaty dodatkowej, lub – odpowiednio - w dniu uprawomocnienia się wyroku sądowego.
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z zadanim inwestycyjnym.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłaty dodatkowej za niedokonanie opłaty za parkowanie oraz opłaty dodatkowej za przekroczenie opłaconego czasu parkowania.
Opodatkowanie podatkiem VAT - jako jednolite świadczenie dostawy lokalu wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, w przypadku gdy nie można ustalić danych podmiotu korzystającego z miejsca parkingowego, moment powstania obowiązku podatkowego przy opłacie dodatkowej,
Państwa działania w zakresie udostępniania miejsc parkingowych zlokalizowanych w pasie drogi publicznej oraz udostępniania pasa drogowego i pobieranie z tego tytułu opłat wynikających z przepisów prawa mieszczą się w zakresie wykonywania zadań własnych. Stanowią zadania nałożone odrębnymi przepisami prawa i wynikają z wykonywania władztwa publicznoprawnego. Zatem, stosownie do art. 15 ust. 6 ustawy
Umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego z prawem do korzystania z miejsca parkingowego.
Czy opisane w stanie faktycznym Opłaty dodatkowe nakładane przez operatorów parkingów prywatnych oraz Opłaty dodatkowe nakładane przez zarządców stref parkingowych przy drogach publicznych stanowią wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 PDOP i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Prawo do obniżenia całej kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących najem powierzchni wraz z miejscami parkingowymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów w hotelach, paliwa, opłat za parkowanie, opłat za korzystanie z autostrad pracownikom mobilnym.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową wielostanowiskowego parkingu oraz wydatków na jego bieżące utrzymanie.
Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia prawa do pomniejszenia podatku (VAT) należnego o cały podatek naliczony z faktur dokumentujących nabycie mieszkania, pomieszczenia gospodarczego oraz miejsca parkingowego.
Obowiązki płatnika w związku z otrzymaniem przez pracownika abonamentu parkingowego.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem świadczeń pracownikom mobilnym.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z utrzymaniem ogólnodostępnych parkingów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi parkingowej.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Opodatkowanie sprzedaży udziału prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.