Uznanie wprowadzenia wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Prawa do odliczenia części lub całości VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii wprowadzonej do sieci stawką ryczałtu w wysokości 5,5%.
Ustalenie czy realizacja przedsięwzięcia polegającego na budowie farmy wiatrowej stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej w rozumieniu w art. 15c ust. 8 i 10 ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca zgodnie z art. 15c ust. 8 ustawy o CIT jest uprawniony przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do nieuwzględniania kosztów finansowania dłużnego, wynikających
Ustalenia, czy realizacja przedsięwzięcia polegającego na budowie farmy wiatrowej stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej w rozumieniu w art. 15c ust. 8 i 10 ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca zgodnie z art. 15c ust. 8 ustawy o CIT jest uprawniony przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do nieuwzględniania kosztów finansowania dłużnego, wynikających
Ustalenie, czy realizacja przedsięwzięcia polegającego na budowie farmy wiatrowej stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej w rozumieniu w art. 15c ust. 8 i 10 ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca zgodnie z art. 15c ust. 8 ustawy o CIT jest uprawniony przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do nieuwzględniania kosztów finansowania dłużnego, wynikających
Moment powstania obowiązku podatkowego dla sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej.
Możliwość obniżenia akcyzy od energii elektrycznej z zastosowaniem stawki akcyzy 20 zł/MWh
Dotyczy ustalenia, czy Kaucja wpłacona przez Wnioskodawcę tytułem przystąpienia do Aukcji OZE stanowi dla niego koszt uzyskania przychodu, potrącany podatkowo w dacie ujęcia wydatku w księgach rachunkowych, jednakże nie wcześniej niż w momencie, kiedy wydatek ten stał się definitywny.
1. Czy kwota stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2. W którym momencie Spółka powinna rozpoznawać koszt podatkowy z tytułu Salda dodatniego?
Przygotowane na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 13 grudnia 2024 r.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i montażem instalacji fotowoltaicznych na budynku przedszkola przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od pozostałych wydatków ponoszonych w ramach projektu.
Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Kalkulowanie rzeczywistego kosztu nabycia energii elektrycznej na potrzeby zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym.
Przy kalkulowaniu rzeczywistego kosztu nabycia energii elektrycznej mogą Państwo uwzględniać wszystkie wskazane przez Państwa we wniosku opłaty, które w sposób konieczny są związane z nabyciem energii elektrycznej.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej Saldo Dodatnie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z realizacją Projektu w części dotyczącej wydatków związanych z termomodernizacją budynku Szkoły i w części dotyczącej wydatków związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej; określenie podstawy opodatkowania tej czynności; określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku do przekroczenia kwoty sprzedaży z tytułu wynajmu pomieszczeń i nieruchomości w niektórych z należących do SPZZOZ obiektów oraz dostawy energii elektrycznej do momentu przekroczenia 200.000 zł limitu sprzedaży z tego tytułu w roku podatkowym.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem energii cieplnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją opisanej Inwestycji w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych, w przypadku gdy instalacje te będą wykorzystywane w ramach bieżącej działalności jednostek organizacyjnych Gminy, na których będą zamontowane, a wytworzona energia będzie rozliczana w modelu net-billingu.