Ustalenie, czy uzyskane na podstawie art. 15gga ustawy o COVID-19 dofinansowanie stanowi przychód podatkowy oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wynagrodzenia pracowników pokrytych tym dofinansowaniem.
W zakresie skutków podatkowych wypłaty emerytowanej nauczycielce zatrudnionej wcześniej w innej szkole zapomogi pieniężnej.
Określenie źródła przychodu z tytułu zapomogi i innych nieodpłatnych świadczeń przekazywane przez Stowarzyszenie.
Skutki podatkowe wypłaty emerytowanej nauczycielce zatrudnionej wcześniej w innej szkole zapomogi pieniężnej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji wypłaty zapomogi pracownikom Wnioskodawcy, pomagającym ofiarom wojny na Ukrainie.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. a.
Czy wypłacone świadczenie COVIDOWE w Polsce podlega opodatkowaniu? Jeśli tak, to na jakich zasadach?
Czy wypłacone świadczenie COVIDOWE w Polsce podlega opodatkowaniu? Jeśli tak, to na jakich zasadach?
Z uwagi na to, że zapomoga została wypłacona z innego źródła niż z funduszu socjalnego, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, z funduszy związków zawodowych lub zgodnie z odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra, to korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do wysokości 10 000 zł.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wynagrodzenia pracowników pokrytych dofinansowaniem otrzymanym na podstawie art. 15gga ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVI
Ustalenie czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na wypłaty dla pracowników zapomogi będą stanowiły koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy.
1) Czy prawidłowym jest zastosowanie zwolnienia dotyczącego otrzymanego przez twórców, artystów wsparcia finansowego z podatku dochodowego bez względu na wysokość wsparcia, w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy jednak prawidłowym jest zastosowanie zwolnienia dotyczącego otrzymanego przez twórców, artystów wsparcia finansowego z podatku dochodowego
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem zapomogi; Wysokość kwoty zastosowanego zwolnienia przedmiotowego.
Czy jednorazowe świadczenie Economic Impact Payment podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Ustalenie, czy kwoty wpłaconych przez Wnioskodawcę odpisów na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, które następnie zostaną wypłacone tytułem zapomogi na rzecz małżonków pracowników, Wnioskodawca może rozpoznać jako koszty uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Czy przepis art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zastosować do zapomogi wypłacanej członkom Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w myśl ww. Regulaminu świadczeń socjalno-bytowych?
Zwolnienie z opodatkowania zapomogi dla małżonek byłych pracowników