Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia pomieszczenia na rzecz Stowarzyszenia.
Ustalenie: 1) czy powierzchnię udostępnioną nieodpłatnie w ramach umowy dzierżawy lokalu gastronomicznego (salę jadalną do konsumpcji, i przestrzeń przy kawiarni) do wspólnego korzystania przez pracowników, czytelników i innych użytkowników X nie należy uznać za powierzchnię oddaną do używania i uwzględnić dla celów obliczania przychodu na podstawie art. 24b ust. 6 ustawy o CIT, 2) czy w przypadku
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych przez Gminę za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia Basenu, brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w całości lub części w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT zapewnienia pracownikom możliwości korzystania z mieszkań i mediów oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych od Wynajmującego oraz od dostawców mediów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie świadczeń pozapłacowych dla osób współpracujących ze Spółką w ramach modelu B2B oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu nieodpłatnego udostępniania Współpracownikom powierzchni oraz sprzętu.
Brak obowiązku podatkowego z tytułu udostępniania Współpracownikom sprzętu i powierzchni biurowej.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania mieszkań/domów Pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami wynajmu ww. lokali mieszkalnych.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Opisany we wniosku sposób przesłania klientowi obrazu e-paragonu nie jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi, a w szczególności z art. 111 ust. 3a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów drogą elektroniczną oraz okresu ich udostępniania.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnianiem samochodu służbowego członkowi zarządu, będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
Określenie wysokości przychodu pracownika z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności odpłatnego udostępniania przez Gminę pasa drogowego drogi wewnętrznej na podstawie Umowy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zajęcia pasa drogowego drogi wewnętrznej, za które pobierana jest opłata.
Opodatkowanie odpłatnego udostępniania Domów przedpogrzebowych na rzecz Podmiotów zewnętrznych, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na ich budowę.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT środków pieniężnych otrzymanych przez Nadleśnictwo w związku z budową drogi.
W zakresie ustalenia: 1. czy dokumentacja projektowa, którą Spółka nabędzie, jest wartością niematerialną i prawną, która podlega amortyzacji podatkowej w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy koszt nabycia dokumentacji stanowił będzie dla Państwa koszt uzyskania przychodu stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, 2. czy wydatki na nabycie geodezyjnych map dla celów projektowych