Skutki podatkowej sprzedaży lokalu mieszkalnego, który został wyodrębniony z lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Określanie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Przychody z tytuły wynajmu mieszkania (lokalu) podlegają wliczeniu do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie właściwą stawką ryczałtu przychodów uzyskiwanych z tytułu prywatnego krótkoterminowego najmu mieszkania.
Opodatkowanie przychodów osiąganych z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej.
Prawo do skorzystania z odrębnego od małżonki limitu zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy z tytułu usługi najmu/dzierżawy świadczonej przez małżonków.
Ustalenie: 1) czy powierzchnię udostępnioną nieodpłatnie w ramach umowy dzierżawy lokalu gastronomicznego (salę jadalną do konsumpcji, i przestrzeń przy kawiarni) do wspólnego korzystania przez pracowników, czytelników i innych użytkowników X nie należy uznać za powierzchnię oddaną do używania i uwzględnić dla celów obliczania przychodu na podstawie art. 24b ust. 6 ustawy o CIT, 2) czy w przypadku
Transakcja sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości tj. lokalu wraz z udziałem w gruncie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatkowania środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Nieuznanie Należności Gwarancyjnych wypłacanych przez Sprzedającego na rzecz Kupującego za wynagrodzenie za jakiekolwiek świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które miałby wykonać Kupujący na rzecz Sprzedającego oraz brak obowiązku Kupującego do udokumentowania fakturą otrzymanych od Sprzedającego Należności Gwarancyjnych.
Określenie czy nakłady finansowe poniesione przez Najemcę, a nie zwrócone przez Spółdzielnię stanowią dla Spółdzielni przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń.
Określenie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego oraz możliwość dokonania korekty złożonych zeznań podatkowych.
Ustalenie czy dochód uzyskany z najmu powierzchni elewacji budynku mieszkalnego w zasobach Spółdzielni za miesiąc listopad 2023 r. na podstawie umowy najmu korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w świetle art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Odpłatne udostępnianie przez Gminę sal w budynku Szkoły, Przedszkola i ZSP na rzecz zainteresowanych podmiotów zewnętrznych stanowi/będzie stanowić działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT. Nie będzie przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych przez Państwa Wydatków inwestycyjnych dotyczących
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Najem krótkoterminowy i rozliczenia w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
Brak zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do wykonywanych przez wykonawców na zlecenie spółki prac związanych z adaptacją objętych poz. 2-48 załącznika nr 14 do ustawy o VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. prac.
Utrata prawa do zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w przypadku wynajmu mieszkania zakupionego w celu realizacji potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawcy.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
Opodatkowania ryczałtem najmu krótkoterminowego - ustalenie podstawy.