Zastosowania prewspółczynnika o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w celu odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności, w ramach których wykorzystują Państwo majątek będący przedmiotem Inwestycji oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w ramach Inwestycji
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizn pieniężnych otrzymanych w związku z organizacją wydarzenia kulturalnego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
1. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy o CIT, do rozpoznawania jako kosztów uzyskania przychodów Nieściągalnych wierzytelności pomniejszonych o kwotę odsetek, opłat i prowizji oraz o równowartość ewentualnych rezerw lub odpisów na straty kredytowe albo odpisów aktualizujących wartość należności, utworzonych na te Nieściągalne wierzytelności, zaliczonych
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia taneczne dla seniorów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia plastyczne dla seniorów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o VAT.
Zwolnienia od podatku VAT opłaty za zajęcia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o VAT.
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Zwolnienie od podatku VAT usług kulturalnych - nauki gry na gitarze świadczonych przez samorządową instytucję kultury.
Dotyczy ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie Aktywów na podstawie umowy kwalifikowanej jako leasing operacyjny, na podstawie art. 17b ustawy o CIT, stanowią koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a co za tym idzie podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ust. 1 ustawy o CIT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Czy Projekty Wnioskodawcy, stanowią długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy o CIT i tym samym na podstawie art. 15c ust. 8 ustawy o CIT Wnioskodawca nie powinien uwzględniać kosztów finansowania dłużnego związanych z Projektami przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego, o której mowa w art. 15c ust. 1 ustawy o CIT.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji - przebudowa drogi.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych (kapitału pożyczki), które zostaną odpisane z ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy jako nieściągalne.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy organizacji Konkursu, za który pobierana jest opłata.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy o VAT świadczonych przez Państwa usług.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Uwzględnianie w mianowniku prewspółczynnika otrzymanej dotacji inwestycyjnej.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego ustalonego według wskaźnika i prewskaźnika dla Zarządu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.