Możliwość opodatkowania świadczonych usług doradztwa ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 8,5%.
Możliwość zastosowania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako formy opodatkowania przychodów uzyskiwanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz stawki ryczałtu dla świadczonych usług.
Stawka ryczałtu dla usług doradztwa informatycznego sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 62.02.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia planowanych przez Wnioskodawcę usług.
Możliwość zaliczenia na podstawie faktury VAT wystawionej na Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia stałego i wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy, wynagrodzenia Kancelarii oraz Kosztów Dodatkowych związanych ściśle z transakcją.
Stawka ryczałtu w wysokości 8,5% do przychodów ewidencjonowanych z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych w PKWiU 62.02 "Usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki".
Określenie właściwej stawki ryczałtu dla usług określonych pod symbolem PKWiU 62.02.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.19.0 - Pozostałe usługi doradztwa naukowego i technicznego, gdzie indziej niesklasyfikowane oraz 70.22.20.0 - Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych, podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 70.22.20.
Czy Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów „Kosztów Dodatkowych” związanych ściśle z transakcją pozyskania nowego inwestora, w szczególności kosztów doradztwa prawnego, usług korzystania z platformy virtual data room oraz opłat za pozyskanie oficjalnych dokumentów.
Zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia stawki ryczałtu dla czynności sklasyfikowanych pod kodem PKWiU 70.22.20.0.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla usług doradztwa zawodowego z IPD związanych z usługą kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT usług w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz dokumentowania tych czynności
Ustalenie, czy świadcząc usługi doradcze ma Pani obowiązek rejestracji do podatku VAT wraz z początkiem otwarcia działalności - doradztwo wizerunkowe.
Usługi prawne i usługi podatkowe, które Wnioskodawca zamierza świadczyć na rzecz opisanych Funduszy, będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy. W konsekwencji będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg kodu PKWiU 62.02.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PKWiU 70.22.20.0).
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Korzystanie ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług przy realizacji czynności wchodzących w skład Diagnozy Problemów Społecznych, Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz Strategii Rozwoju Miast i Gmin.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg kodu PKWiU 62.02.