Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, której udziały zostały włączone do majątku wspólnego, a wcześniej były nabyte w różnych datach do majątków odrębnych małżonków.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości po podziale majątku wspólnego małżonków.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia dochodów małżonków.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w spadku po rodzicach i bracie.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału nieruchomości (określenie upływu pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Ustalenie obowiązków podatkowych w przypadku zmiany rezydencji oraz konieczności opodatkowania składników majątku i zapłaty podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 14 w zakresie dodatku relokacyjnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze rozszerzenia wspólności majątkowej, o nieruchomość którą małżonek nabył w drodze spadku po swojej matce.
Dotyczy ustalenia, czy w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, odsetki od udzielonej Pożyczkobiorcy pożyczki, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „PdopU”) opodatkowane będą dopiero w momencie ich faktycznego otrzymania przez Wnioskodawcę albo ich kapitalizacji, a tym samym opodatkowane w formie estońskiego CITu w rozumieniu
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa własności zabudowanej działki o numerze 1 oraz opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej nieruchomości składającej się z działek nr 2 i 3, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Określenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu odsetek od udzielanych pożyczek.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w sytuacji wynajmowania zakupionego lokalu mieszkalnego po zamieszkaniu i zrealizowaniu własnych celów mieszkaniowych.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Opodatkowanie usługi dopiero w momencie, gdy Korzystający potwierdzi/zaakceptuje warunki jej wykonania. Powstanie obowiązku podatkowego w dniu otrzymania zapłaty Opłaty dodatkowej, lub – odpowiednio - w dniu uprawomocnienia się wyroku sądowego.
Brak opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do Spółki Jawnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją zadania.