Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji zawodów sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji wydarzeń sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników organizowanych przez Wnioskodawcę wydarzeń sportowych.
Podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy, stanowi dla Spółki całkowita kwota Opłaty wpisowej, którą uiszcza użytkownik platformy rozgrywek e-sportowych przelewem na konto bankowe Spółki poprzez serwis internetowy, pomniejszona o kwotę podatku.
Dotyczy ustalenia kosztów uzyskania przychodu ze zbycia udziałów w sp. z o.o. powstałe z przekształcenia spółdzielni pracy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Rozpoznanie importu usług z tytułu nabycia przez Wnioskodawcę usług od kontrahenta z Francji oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku importem tych usług.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT usług zarządzania i administrowania Klastrem
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku, na postawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Uznanie, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
opodatkowanie podatkiem VAT opłat wnoszonych przez uczestników w związku z udziałem w konkursie
Uznanie, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu VAT.
opodatkowanie podatkiem VAT pobieranych opłat od słuchaczy UTW w postaci czesnego i wpisowego
Wpisowe (akredytacja zawodnicza, opłata startowa) wnoszone przez uczestników mistrzostw podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
W zakresie uznania, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu VAT.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu wpisowego a także w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów administracyjnych funkcjonowania Organizacji oraz określenia skutków nie ujęcia w kosztach uzyskania przychodów kosztów administracyjnych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat pobieranych przez Wnioskodawcę za udział w imprezach sportowych.
w zakresie stawki podatku VAT od usług związanych z prowadzeniem UTW
Czy wydatki poniesione na opłacenie rat za studia podyplomowe oraz opłacenie wpisowego mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
8% stawka podatku VAT dla opłat startowych wnoszonych przez zawodników
Stawki podatku VAT dla opłat wpisowych i semestralnych oraz dla usług nauki języków obcych, zajęć tanecznych i zajęć komputerowych, ćwiczeń ogólnousprawniających, aerobiku i aqua-aerobiku oraz jogi.
Opodatkowanie obniżoną stawką podatku VAT sprzedaży wpisowego na imprezę sportową.
1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków: przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursie szkoleniowym organizowanym przez organ samorządu zawodowego ze środków członka tego samorządu lub poprzez częściowe dofinansowanie kosztów uczestnictwa ze środków członka tego samorządu, po