Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia w postaci zmiennych składników wynagrodzenia.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem wycieczki ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu bezpłatnego korzystania przez pracowników z platformy internetowej.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem pracownikom ze środków ZFŚS dostępu do platformy usługowej dla pracowników.
Możliwość zaliczenia oraz momentu poniesienia wydatków z tytułu wnoszonych wkładów finansowych na realizację Projektu.
W zakresie ustalenia, czy: - wartość Dofinansowania otrzymana przez Spółkę na pokrycie Wynagrodzeń nie będzie stanowiła przychodu Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 6a updop, - wartość Dofinansowania będzie stanowić przychód Spółki zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie z art. 17 ust. 1 pkt 34 updop.
Stosowanie ulgi na innowacyjnych pracowników w tym możliwość zaliczenia kosztów składek na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń do kosztów składek na ubezpieczenie społeczne.
Ustalenie, czy przychody z tytułu nadwykonań świadczeń należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w roku, w którym świadczenia te faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową), czy w roku następnym, w którym otrzymano wynagrodzenie (zgodnie z zasadą kasową).
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wycieczki integracyjnej dla pracowników.
Dochód przeznaczony na dokonanie wpłat na PFRON i odpowiadający równowartości dokonanych wpłat, jest/będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, ponieważ wydatek ten jest w całości finansowany z dotacji pochodzącej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, która korzysta ze zwolnienia z CIT na podstawie art. 17 ust. pkt 47 ustawy o CIT.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych.
Wykonywane przez Wnioskodawcę czynności w ramach Umowy podlegają/będą podlegały zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
Świadcząc usługi zwolnione od podatku VAT, nie mają Państwo obowiązku udokumentowania rozliczeń z NFZ poprzez wystawienie faktury bądź rachunku.
Wniesienie przez Wnioskodawcę Mienia na pokrycie/zwiększenie funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji rodzinnej lub w formie darowizny niezwiększającej tych funduszów nie będzie powodować powstania u Wnioskodawcy dochodu (przychodu) z tytułu przeniesienia własności Mienia w postaci udziałów w sp. z o.o.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymanego dofinansowania projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym także nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Usługi zarządzania Portfelem Pracowniczego Funduszu Emerytalnego, które będą wykonywane przez Grupę VAT, będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania wymienionymi w art. 43 ust. 1 pkt 12 lit e) ustawy. W konsekwencji będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Opodatkowanie wypłaty z kolumbijskiego funduszu oszczędnościowo-emerytalnego.
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na składkę ubezpieczeniową dla prezesa zarządu.
Usługi wskazane we wniosku, które Wnioskodawca świadczy/będzie świadczyć, mieszczą się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy. W konsekwencji podlegają/będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.