Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego, jaki wynika z faktur dokumentujących nabycie towarów/usług w toku realizacji projektu.
Działalność Spółki, w tym działalność Zleceniobiorców, nie będą skutkowały dla Wnioskodawcy powstaniem zakładu w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. c Ustawy CIT oraz art 5 ust. 5 polsko-bułgarskiej UPO, a w konsekwencji na Wnioskodawcy nie będzie ciążył ograniczony obowiązek podatkowy na gruncie Ustawy CIT.
Zwolnienie od podatku VAT świadczenia Usługi 1 oraz Usługi 2, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy; prawo do zastosowania zwolnienia dla świadczenia Usługi 1, w przypadku, gdy wykonana zostanie wyłącznie Usługa 1, bez wyświadczenia Usługi 2 oraz usługi przekazania materiału biologicznego do przechowania, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy; prawo do zastosowania zwolnienia dla świadczenia
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, usług badań lekarskich, badań psychologicznych wykonywanych przez lekarzy medycyny pracy.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w związku z realizacją przedsięwzięcia.
Nabywane przez Wnioskodawcę od Laboratorium usługi badań laboratoryjnych korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Zwolnienie od podatku usług przeprowadzania naukowo-lekarskich sekcji zwłok pacjentów na zlecenie innych jednostek medycznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom dostępu do Platformy usługowej.
Względem nabywanych w Projekcie towarów oraz usług dokumentowanych fakturami nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie oraz udokumentowanie fakturą przeniesienia na kontrahenta kosztów podatku akcyzowego, kosztów opłaty środowiskowej oraz kosztów badania technicznego.
Ustalenie czy działalności Spółki, dotycząca świadczonych usług badań klinicznych spełnia definicję działalności B+R, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT i czy w związku z tym zachodzi możliwość skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
Prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego wynikających z otrzymanych faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia.
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
Brak odpowiednich adnotacji w dowodach rejestracyjnych, potwierdzających wykonanie dodatkowego badania technicznego powoduje, że nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia 100%, ale jedynie 50% kwoty podatku naliczonego od wydatków z tytułu użytkowania pojazdów oraz od importu usług najmu samochodów.
W zakresie ustalenia, czy: - momentem osiągnięcia przychodów na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, z tytułu wykonania usługi administrowania jest dzień, w którym wykonano ostatnią czynność związaną z administrowaniem (zakończeniem procesu weryfikacji kwoty należnej pacjentowi z tytułu zwrotu kosztów dojazdu na wizyty)(pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - Wnioskodawca powinien rozpoznać
Usługi badań diagnostycznych (przeprowadzania Testów FO), świadczone przez Państwa w Polsce na rzecz pacjentów lub szpitali, podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a w zw. z pkt 18 ustawy o VAT.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek za opóźnienie zasądzonych wyrokiem sądu.
Czy koszty niezbędnych badań typu „due diligence”, poniesione przez Spółkę w związku z potencjalnymi transakcjami akwizycji Tagetów (w przypadku gdy ostatecznie nie doszło do nabycia udziałów) powinny być alokowane przez Wnioskodawcę do przychodów z działalności operacyjnej, tj. do przychodów z innych źródeł niż zyski kapitałowe.