Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Uznanie aportu Nieruchomości do Spółki za opodatkowaną podatkiem VAT dostawę towarów, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Kalendarium wydarzeń – styczeń 2025
Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Ustalenie możliwości kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej nieruchomości w związku z otrzymaniem darowizny.
Dotyczy ustalenia, czy: - wydatek poniesiony przez Spółkę na nabycie towarów, które będą przedmiotem sprzedaży premiowej za cenę (…) PLN brutto za sztukę (zgodnie z regulaminem sprzedaży premiowej), Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu ich sprzedaży jako koszt własny sprzedaży (koszt bezpośredni), zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych; - przychodem podlegającym
Przychód uzyskany z usług okołoprawnych sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 69.10.19.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 15% na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. l. Przychód z usług dotyczących analizy ryzyka politycznego dla działalności klienta sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.20.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 8,5% na podstawie art. 12
Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna w zakresie: braku opodatkowania realizacji Inwestycji na nieruchomości stanowiącej własność Spółki i udostępnienia majątku Spółce, opodatkowaniu dostawy w drodze aportu do Spółki środka trwałego stanowiącego ruchomość, niekorzystającej ze zwolnienia od VAT, opodatkowania czynności polegającej na obciążeniu Spółki częścią kosztów z tytułu nakładów na Inwestycję, niekorzystającej
Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Brak opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do Spółki Jawnej.
Możliwość amortyzacji - wartości początkowej stanowiącej różnicę między wartością rynkową Składników Majątku a ceną nabycia ZCP.
Ustalenie: - czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku ze świadczeniami opisanymi we wniosku; - czy Spółka będzie zobowiązana do opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego udostępniania, świadczenia usług lub przekazania towarów opisanych we wniosku.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, transakcji wniesienia aportem do Spółki Infrastruktury powstałej w ramach Inwestycji; uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, prawa do pełnego odliczenia kwot podatku naliczonego wynikających z faktur dokumentujących wydatki
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na zakup nagród wydawanych w ramach Platformy na rzecz użytkowników.
Ustalenie, czy wydatki poniesione przez Państwa na Prace aranżacyjne związane z adaptacją Lokali do potrzeby poszczególnych Najemców mogą być rozpoznawane proporcjonalnie do czasu trwania umowy najmu danego lokalu.