Czy należności zagraniczna i inne należności pieniężne żołnierzy zawodowych pełniących służbę poza granicami państwa zwolnione są z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przeniesienie kredytu do innego banku będzie miało wpływ na nabyte już prawo do ulgi odsetkowej?
Czy osoba, która pobierała stypendium doktoranckie, w przypadku gdy cel na jaki ono zostało przyznane nie został osiągnięty (skreślenie z listy uczestników studiów), powstanie przychód w rozumieniu przepisu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym?
Wspólnota Mieszkaniowa zwróciła się z zapytaniem czy jako jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, będąca podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych powinna od dokonanej wpłaty na fundusz remontowy zapłacić podatek dochodowy od kwoty wpłaty dokonanej przez Gminę K oraz właścicieli lokalu nr.?
Czy przychód w formie zwracanych zleceniobiorcy kosztów dojazdu, będzie dla niego przychodem zwolnionym z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z art. 21 ust. 13 tejże ustawy?
Czy po ustaniu małżeńskiem wspólności ustawowej dochody z najmu lokali użytkowych powinny zostać opodatkowane u każdego z małżonków osobno przyjmując, że udział każdego z małżonków w majątku wspólnym wynosi 50%?
Czy odliczeniu od dochodu nie podlegają darowizny przekazane na rzecz wszystkich osób fizycznych, czy też może tylko na rzecz osób fizycznych prowadzących działaność gospodarczą?
Czy dziadkowie, nie mający prawa do opieki nad niepełnosprawnym wnukiem, mają prawo do odliczenia od swojego dochodu wydatek na zakup pompy insulinowej, w części niesfinansowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie?
Czy kwota wypłacona przez podatnika, tytułem ugody rozwiązujacej wieloletni spór, stanowi koszt uzyskania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy w przypadku zawarcia umowy dzierżawy gruntu i otrzymania na poczet czynszu dzierżawnego kwoty 150.000 zł, z której w przypadku rozwiązania umowy kwota 100.000 zł podlega zwrotowi, opodatkowaniu podatkiem dochodowym w momencie uzyskania przychodu podlega cała kwota, czy też wyłącznie niepodlegająca zwrotowi kwota 50.000 zł?
W jaki sposób rozliczyć przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości, w przypadku zawarcia przez małżonków małżeńskiej umowy majątkowej i przekazania żonie w formie darowizny przypadającą na męża części budynku mieszkalnego?
Na jakich zasadach organizacja pozarządowa może otrzymywać darowizny finasowe i rzeczowe?
1. Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii, czy poniesione przez Spółkę wydatki w celu uzyskania decyzji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie uzyskania:a. pozwolenia na wytwarzanie odpadów,b. zezwolenia na prowadzenia działalności w zakresie odzysku odpadów,c. zezwolenia na prowadzenia działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów podlegają bezpośrednio zaliczeniu do kosztów uzyskania
Czy kwoty pochodzące z odsetek od środków Funduszu Spójności należy traktować jako przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wątpliwości Spółdzielni dotyczą kwestii, czy różnica między amortyzacją bilansową, a podatkową od miesiąca, w którym rozpoczęto odpisy amortyzacyjne wg podwyższonej stawki do końca miesiąca, w którym zakończono odpisy amortyzacyjne w wyniku sprzedaży środka trwałego, która nie stanowiła kosztu uzyskania przychodu, powinna być ujęta jako koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży sieci?
Czy od dochodu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości położonej na Litwie podatnik powinien uiścić podatek w Polsce?
Czy uzyskane ze sprzedaży lokalu mieszkalnego środki pieniężne, przeznaczone w okresie od dnia zawarcia umowy przedwstępnej do dnia zawarcia umowy przyrzeczonej w formie aktu notarialnego, na własne cele mieszkaniowe tj. remont lokalu mieszkalnego do którego podatnicy posiadają tytuł prawny, korzystają ze zwolnienia od opodatkowania o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 a) ustawy z dnia 26.07.1991
1. Czy wartość początkowa inwestycji w obcych środkach trwałych oraz budynków i budowli wybudowanych na obcym gruncie, a otrzymanych aportem w postaci przedsiębiorstwa może być ustalona zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy inwestycje w obcych środkach trwałych oraz budowle i budynki wybudowane na obcych gruntach jako składniki aportu będą mogły być przedmiotem
Czy sporządzenie protokołów likwidacyjnych odnośnie art. spozywczych, których termin przydatności do spożycia upłynął, jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym straty w towarach?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości uzytkowej, nie stanowiącej składnika majątku wykorzystywanego w działalności gospodarczej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% uzyskanego przychodu.
Czy dysponując pieniędzmi matki u podatnika powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń?
W jaki sposób należy ustalić ilość automatów do gry przy zmianie ich lokalizacji w trakcie okresu rozliczeniowego, aby prawidłowo wypełnić deklarację POG-R?
Czy podatnik ma obowiązek rozliczyć w Polsce podatek dochodowy od dochodów uzyskanych za granicą?
Czy podatnik podatku dochodowego od osób prawnych ma możliwość korygowania błędnie ustalonej wartości początkowej środków trwałych?