Czy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wydatki poniesione przed jej rozpoczęciem?
Czy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wydatki poniesione przed jej rozpoczęciem?
powstanie przychodu podatkowego z tytułu wniesienia aportem nieruchomości gruntowych, przekazanych Wnioskodawcy w drodze darowizny, do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której wyłącznym udziałowcem będzie Wnioskodawca oraz uznanie za koszt uzyskania ww. przychodów, wartości nominalnej objętych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
brak możliwości zastosowania stawki 8% dla robót instalacyjno- budowlanych wykonanych w budynkach niemieszkalnych.
Uznanie zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania.
Jakie są skutki podatkowe zmiany udziałów w spółce osobowej w trakcie roku podatkowego
możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubieganie się o jego zwrot w związku z realizacją projektu pn.
ustalenie, w którym momencie wydatki z tytułu wypłaconych Premii powinny być ujmowane przez Spółkę w kosztach uzyskania przychodów (stan faktyczny)
Czy przychód ze sprzedaży wyeksploatowanych wodomierzy (zdemontowanych w lokalach mieszkalnych) może korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych jako przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi (art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), o ile oczywiście zostanie przeznaczony na cele związane z utrzymaniem tych zasobów?
ustalenie, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, kosztem uzyskania przychodów z tytułu dobrowolnego umorzenia Udziałów będzie dla Wnioskodawcy wartość nominalna Udziałów Własnych Wnioskodawcy
Czy kwota zaliczek (i/lub innych analogicznych form płatności), uiszczonych przez Spółkę w znaczeniu kasowym po uzyskaniu Potwierdzenia efektu zachęty, ale przed dniem wydania Zezwolenia SSE, będzie mogła zostać uwzględniona w wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do objęcia pomocą w momencie uznania ich za poniesione, czyli w momencie zapłaty pozostałej części ceny danego środka trwałego
w zakresie ustalenia, czy wnoszone aportem składniki majątkowe i niemajątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz sposobu ustalenia ich wartości początkowej.
Opłaty za odrolnienie gruntów nie powiększają ich wartości lecz są pośrednimi kup.
brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2007-2013.
Prawidłowość obrotu olejem opałowym z zastosowaniem preferencyjnej stawki akcyzy.
wyłączenie z opodatkowania VAT transakcji aportu przedsiębiorstwa do spółki komandytowej
Prawidłowość obrotu olejem opałowym z zastosowaniem preferencyjnej stawki akcyzy
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na budowę drogi na gruncie będącym własnością Gminy, w tym na sfinansowanie kosztów odszkodowań wypłacanych przez Gminę, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym, Spółka dokonała prawnie skutecznego wyboru Metody alternatywnej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że odsetki od pożyczki niezaliczone na podstawie art. 15c ust. 2-5 ustawy o CIT, w danym roku podatkowym do kosztów uzyskania przychodów będą podlegały zaliczeniu do kosztów w następnych, kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych zgodnie z art. 15c ust. 6 ustawy o CIT, na tej zasadzie, że odsetki niezaliczone w danym roku podatkowym będą podlegały
Czy w przypadku zmiany umowy pożyczki zawartej przed 1 stycznia 2015 r. ze spółką D, polegającej na zmianie oprocentowania oraz terminu spłaty pożyczki, Spółka zobowiązana będzie w odniesieniu do odsetek od tej pożyczki stosować przepisy art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 CIT, w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2015 r.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)