Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, w postaci opłat rocznych za aplikację adwokacką oraz opłaty za przystąpienie do egzaminu adwokackiego, w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, warunkujących w świetle art. 65 pkt 4 w zw. z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy - Prawo o adwokaturze wykonywanie działalności gospodarczej w tym zakresie
Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, tj. wydatki na pokrycie opłaty za egzamin wstępny na aplikację, opłat rocznych za aplikację przez trzyletni okres jej trwania oraz koszt egzaminu adwokackiego, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej ?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przed rozpoczęciem wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej, związanych z uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu adwokata.
Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów z tej działalności gospodarczej?
Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, tj. opłata za egzamin wstępny, opłaty roczne za szkolenie aplikacyjne, opłata za egzamin adwokacki oraz składki na samorząd adwokacki, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej?
1. Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, warunkujących wykonywanie działalności gospodarczej w formie kancelarii adwokackiej, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów tej działalności gospodarczej? 2. Czy wydatki, które Wnioskodawca poniesie w trakcie prowadzenia pozarolniczej działalności
Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, w postaci opłat rocznych za aplikację adwokacką oraz opłaty za przystąpienie do egzaminu adwokackiego, w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, warunkujących w świetle art. 65 pkt 4 w zw. z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy - Prawo o adwokaturze wykonywanie działalności gospodarczej w tym zakresie
1. Czy możliwe jest wskazanie rachunku bankowego, do rozliczenia z tytułu przysługującej Wnioskodawcy wierzytelności, innego niż jego konto osobiste, bądź konto firmowe, czy też ich odpowiedniki w spółdzielczej kasie oszczędnościowo kredytowej? 2. Czy możliwe jest odliczenie podatku naliczonego od podatku należnego nabytego w drodze cesji wierzytelności tego podatku między podmiotem X i podmiotem Y
Wnioskodawczyni nabyła przedmiotową nieruchomość zabudowaną budynkiem mieszkalnym w różnym czasie i w różny sposób: w 1989 r., kiedy to przedmiotowa nieruchomość została nabyta do majątku wspólnego małżonków w części odpowiadającej Jej udziałowi w majątku wspólnym, w 2010 r., tj. w dniu podziału majątku w części przekraczającej Jej udział w majątku wspólnym.
Czy Wnioskodawca powinien wykazać w rozliczeniu podatkowym kwoty z poszczególnych miesięcy przekraczające 500 zł alimentów bieżących zasądzonych przez sąd i odprowadzić od nich podatek?
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 2 umowy sprzedaży nieruchomości.
1.Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcje sprzedaży (dalej również: współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT? 2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia (CD), Gmina powinna traktować jako pozostające poza zakresem ustawy o VAT i tym samym nie uwzględniać
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z zakupami dokonanymi przed rejestracją.
Czy Wnioskodawca w przyszłości ustalając wysokość podatku należnego w ewidencjach prowadzonych dla celów podatku od towarów i usług ma prawo nie ująć kwot sprzedaży produktów firmy P. S.A. oraz należnego podatku od niniejszej sprzedaży, które to kwoty zostaną przez Wnioskodawcę zaewidencjonowane od dnia 1 października 2013 r. za pośrednictwem kas fiskalnych?
Czy Miasto G. będzie uprawnione do odliczenia podatku naliczonego związanego z przedmiotową inwestycją w proporcji do pozostałego okresu korekty zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług?
Prawo do złożenia przez Gminę korekt deklaracji VAT-7 złożonych przez Urząd, wystawiania ewentualnych faktur sprzedaży, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd itd.
Zwolnienie od podatku czynności sprzedaży udziałów spółdzielni w nieruchomościach obciążonych spółdzielczymi prawami do własności domków jednorodzinnych, lokali mieszkalnych i użytkowych oraz miejsc postojowych w garażu wielostanowiskowym oraz sprzedaży lokalu wyodrębnionego na rzecz Spółdzielni obciążonego prawem własności spółdzielczej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z rozszerzeniem działalności gospodarczej.
1. Czy świadczone przez Gminę Usługi Cmentarne stanowią/będą stanowiły czynności opodatkowane VAT, niekorzystające ze zwolnienia z VAT? 2. Według jakiej stawki podatku VAT podlegają opodatkowaniu pobierane przez Gminę opłaty z tytułu świadczenia Usług Cmentarnych? 3. Czy Gmina ma/będzie miała prawo do odliczenia VAT naliczonego od ponoszonych przez nią nakładów związanych z utrzymaniem cmentarzy komunalnych
Stawka podatku na wykonanie trwałej zabudowy kuchennej, łazienkowej oraz korytarzowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy przeznaczenie przez Wnioskodawcę przychodu ze sprzedaży nieruchomości gruntowej na spłatę kredytu zaciągniętego wspólnie z żoną na budowę domu uprawnia do skorzystania ze zwolnienia w trybie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?