Czy w przypadku częściowego zwrotu wkładu niepieniężnego, wypłacone z tego tytułu środki pieniężne będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym do wysokości kwoty odpowiadającej wartości wkładu określonej w umowie spółki?
Czy w zdarzeniu przyszłym przedstawionym powyżej, wniesienie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce A do Spółki C i objęcie w zamian akcji Spółki C w sposób przewidziany w wariancie II, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla Zainteresowanego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
1.Stawka podatku dla usług udostępniania szaletów miejskich. 2.Obowiązek wskazania obrotu z tytułu świadczonych usług w deklaracji VAT-7.
Czy kwota uzyskana z tytułu spłaty nieprzekraczającej wartości przysługującego Wnioskodawcy udziału spadkowego w związku z działem spadku po zmarłej spadkodawczyni - siostrze zmarłego ojca Zainteresowanego, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jeżeli ta spłata nastąpiłaby w najbliższym terminie, tj. przed upływem 5 lat od daty nabycia spadku (notarialnego poświadczenia dziedziczenia
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce Zbywanej, nabytych w drodze Transakcji Wymiany Udziałów, kosztem uzyskania przychodu dla Spółki będzie kwota odpowiadająca nominalnej wartości wyemitowanych udziałów własnych Spółki, które zostaną wydane Spółce Zbywającej w ramach Transakcji Wymiany Udziałów?
1. Czy w świetle zaistniałej sytuacji pieniądze pochodzące z majątku osobistego męża, które zostały wykorzystane do zakupu nieruchomości do naszego majątku wspólnego należy traktować jako darowiznę dla żony? 2. Czy, jeżeli jednak wyżej wymieniona sytuacja nosi znamiona darowizny, podlega ona zwolnieniu od podatku od spadków i darowizn?
Czy odsetki od kredytu na budowę siedziby Wnioskodawcy na terenie SSE (zarówno te doliczane do wartości początkowej przedmiotowego składnika majątku, jak i te naliczone po przyjęciu środka trwałego do użytkowania) będą podlegać w całości alokacji do dochodu Wnioskodawcy z działalności objętej zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1.Stawka podatku dla usług udostępniania szaletów miejskich. 2.Obowiązek wskazania obrotu z tytułu świadczonych usług w deklaracji VAT-7.
Czy w zdarzeniu przyszłym przedstawionym powyżej, wniesienie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce B do Spółki C i objęcie w zamian akcji Spółki C w sposób przewidziany w wariancie II, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla Zainteresowanego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wykonując usługi opróżniania szamb i transportu nieczystości płynnych do punktu zlewnego, Zainteresowany może zastosować stawkę podatku w wysokości 23%?
Zwolnienie od podatku VAT usług kserokopii zbiorów bibliotecznych. Usługa ściśle związana z działalnością statutową biblioteki. Opłata na pokrycie jedynie kosztów kopii. Biblioteka zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy. Usługa kopi w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 17, 17a i 18 ustawy.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z realizacją projektu.
1. Czy nakłady poniesione na realizację inwestycji na nieruchomości stanowiącej własność X udokumentowane fakturami, zaniechanej w 2010 r. ze względu brak możliwości dalszego jej kontynuowania, Spółka może zaliczyć do kosztów, które stanowią koszt uzyskania przychodów w roku 2010, zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy opłatę leasingową uiszczoną w związku z
Czy zakład pracy powinien odliczać pracownikom podwyższone koszty uzyskania przychodu z tego tytułu, że miejsce zamieszkania pracownika znajduje się poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, czy też podwyższone koszty uzyskania przychodu przysługują pracownikowi z tego tytułu, że miejsce zamieszkania pracownika znajduje się poza miejscowością, w której wykonywana jest praca?
Czy w zdarzeniu przyszłym przedstawionym powyżej, wniesienie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce B do Spółki C i objęcie w zamian akcji Spółki C w sposób przewidziany w wariancie I, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla Zainteresowanego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w zdarzeniu przyszłym przedstawionym powyżej, wniesienie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce A do Spółki C i objęcie w zamian akcji Spółki C w sposób przewidziany w wariancie I, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla Zainteresowanego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy dochód uzyskany przez Wnioskodawcę - osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą ze sprzedaży udziałów w spółce z o. o. prawa rosyjskiego - ujętych w aktywach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej, a nabytych uprzednio w drodze wniesienia przez tę osobę jako osobę prowadzącą działalność gospodarczą aportu do tejże spółki w postaci maszyn - stanowi dochód z kapitałów pieniężnych
Czy słuszne jest rozumowanie Wnioskodawcy, zgodnie z którym odsetki uzyskane z rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego (bieżącego) Wnioskodawcy stanowić będą dochód z działalności objętej zezwoleniem, a w konsekwencji będą podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 31 cyt. ustawy, zaś odsetki z lokat będą podlegać opodatkowaniu na zasadach ogólnych
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dostawy lokali mieszkalnych uprzednio wynajmowanych osobom trzecim przez okres dłuższy niż 2 lata.
Czy, w związku z faktem, iż znaczna część obrotów Wnioskodawcy jest w walucie obcej (Euro), różnice kursowe, które mają źródło w tych obrotach będą podlegać w całości alokacji do dochodu Wnioskodawcy z działalności objętej zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntów.
Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot naliczonego podatku VAT z zakupów artykułów spożywczych, artykułów papierniczych oraz usług i innych zakupów, które zostały zapłacone z Funduszy Unijnych?
Czy na podstawie art. 9b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice wynikające z wyceny kontraktów terminowych zabezpieczających zmianę kursu waluty (np. typu forward) muszą stanowić różnicę kursową w rozumieniu przepisów o rachunkowości, aby można było traktować je jako przychód lub koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?