PIT - w zakresie opodatkowania pochodnych instrumentów finansowych i papierów wartościowych
Jak należy ustalić wartość początkową wnoszonej nieruchomości w postaci gruntu oraz lokali mieszkalnych i usługowych przez spółkę z o. o. do spółki komandytowej w zamian za udziały?
Jaki będzie koszt uzyskania przychodu w przypadku zbycia lokalu mieszkalnego lub usługowego wniesionego aportem przez wnioskodawcę do spółki komandytowej w zamian za udziały rozliczany przez udziałowców?
Czy wniesienie do spółki osobowej Wkładów będzie skutkować powstaniem przychodu po stronie Spółki? Czy wykazując w księgach i ewidencji środków trwałych Spółki osobowej, Wkłady jako jej środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, jako wartość początkową tych składników majątkowych należy przyjąć wartość określoną w akcie notarialnym na podstawie, którego Wkłady zostaną wniesione do Spółki osobowej
Czy wartość początkowa Nieruchomości - w przypadku, gdy będą one stanowiły środki trwałe spółki osobowej - w ewidencji środków trwałych tej spółki, powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa? Czy wartość początkowa Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej środki trwałe (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze - nie wyższa
Czy w zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawca zobowiązany jest wraz z małżonką do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (Wnioskodawca wraz z żoną rozliczają się wspólnie PIT-36 w R)?
Czy wypłacane diety oraz zwrot kosztów podróży członkom Zarządu Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego to kwoty otrzymane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich (do określonej kwoty) i przez to są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawczyni jest zobowiązana do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych? (Wnioskodawczyni nadmienia, iż wraz mężem rozlicza się wspólnie PIT-36 w R.).
W jaki sposób należy ustalić w księgach spółki komandytowej wartość początkową Nieruchomości wniesionej przez Spółkę jako wkład niepieniężny do spółki komandytowej? Jak należy określić dochód do opodatkowania osiągnięty przez Spółkę w przypadku sprzedaży przez spółkę komandytową Nieruchomości, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment uzyskania przychodów
Czy odpłatne przeniesienie przez spółdzielnię mieszkaniową na rzecz członka własności domu jednorodzinnego, prawa wieczystego użytkowania działki oraz udziału w części gruntu jest dochodem zwolnionym od podatku dochodowego od osób prawnych?
Jeżeli spółka osobowa zdecyduje się na sprzedaż Nieruchomości, czy uzyskany przychód może zostać pomniejszony o koszt uzyskania przychodu, w wysokości wartości Nieruchomości uwzględnionej w akcie notarialnym dokumentującym wniesienie wkładu do spółki osobowej, pomniejszonej o odpisy amortyzacyjne dokonane przez spółkę osobową przed sprzedażą?
Czy w momencie gdyby wnioskodawca chciał sprzedać mieszkanie i kupić inne (przed upływem 12 miesięcy od daty wykupienia na własność) zapłaci podatek?
Opodatkowanie świadczeń uzyskiwanych przez pracowników oraz członków rodzin z tytułu nieobowiązkowych świadczeń medycznych opłacanych w formie ryczałtowej.
Zwolnienie przedmiotowe z podatku dochodowego od osób fizycznych przychodu uzyskanego z tytułu zbycia nieruchomości, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ulga meldunkowa).
Środki pieniężne otrzymane od Syndyka oraz sposobu rozliczeń z ulgą podatkową na cele mieszkaniowe.
Czy finansowane przez pracodawcę (Spółkę) usługi medyczne na rzecz pracowników w formie ryczałtu powodują powstanie przychodów ze stosunku pracy, w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji środków trwałych w postaci zakupionych dwóch samochodów ciężarowych, przyczepy ciężarowej B, wentylatora transportowego wraz z osprzętem
Czy uzyskany dochód Spółdzielni w postaci nieodpłatnego nabycia prawa własności gruntu, przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych jest dochodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi korzystającym ze zwolnienia przedmiotowego art. 17 ust. 1 pkt 44?
1. Czy dla ww. samochodów, niewprowadzonych do ewidencji środków trwałych, powinna być prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu? 2. Czy w przypadku braku ewidencji przebiegu pojazdu, wydatki związane z eksploatacją samochodów, tj. paliwo, części zamienne, przeglądy, bieżące remonty, akcesoria samochodowe, doposażenie samochodów, wycieraczki, dywaniki, radio oraz wydatki na ubezpieczenie OC, AC i NW,
umowy o przelewie wierzytelności i przejęciu długu nie należą do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie podlegają opodatkowaniu.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na remont dachu sfinansowany z funduszu remontowego, na który wpłynęły środki pieniężne pochodzące ze sprzedaży strychu?
Czy przysługuje podatnikowi jednorazowy odpis amortyzacyjny na samochód ciężarowy przeznaczony do przewozu towarów?
W którym roku podatkowym nota obciążeniowa wystawiona w lutym 2008 roku za obroty zafakturowane w 2007 roku powinna zostać zaksięgowana jako koszt uzyskania przychodu, tj. w 2007, czy w 2008 roku?