1.Czy opłatę roczną za wieczyste użytkowanie, ustaloną przed dniem 1 maja 2004r., traktować należy jako kwotę "brutto", czy też przyjąć ją jako podstawę opodatkowania?2.Czy opłatę roczną za wieczyste użytkowanie, ustaloną w trakcie obowiązywania ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług należy potraktować jako kwotę "brutto"?3.Czy jako kwotę "brutto" należy przyjąć czynsz dzierżawny
1.Czy w stawce godzinowej dla biegłych sądowych ustalonej zgodnie z rozp. Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 grudnia 1975r. w sprawie kosztów przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych w postępowaniu sądowym (Dz.U.Nr 46, poz.254 ze zm.) zawarty jest podatek VAT?2.Jak wyglądać ma przykładowe rozliczenie za wykonaną pracę w przypadku gdy biegły sądowy jest podatnikiem podatku VAT oraz w przypadku gdy nie
W związku z przedstawionym we wniosku stanem faktycznym, Wnioskodawca zwrócił się o udzielenie odpowiedzi na pytanie, co należy rozumieć pod pojęciem wartości zadłużenia?
Czy wydatki związane z połączeniem spółek stanowić będą koszty uzyskania przychodów Spółki przejmującej i czy będą one zaliczane do tych kosztów w momencie ich poniesienia?
Czy zalicza się do przychodów podatkowych Spółki z o. o. w likwidacji niewykorzystane środki zgromadzone na Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Czy po stronie dotychczasowego udziałowca spółki z o.o, wartość nominalna otrzymanych akcji spółki nowo zawiązanej lub akcji spółki przejmującej, przyznanych w związku z połączeniem, przejęciem w części przewyższającej kapitał zakładowy spółki, będzie stanowić w momencie ich objęcia przychód podlegający opodatkowaniu?
Czy do wyceny wpływu waluty na rachunek walutowy stosować należy kurs kupna banku, z którego usług korzysta Spółka, czy też powinien być użyty średni kurs NBP?
Czy składkę z tytułu umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zarządu i osób pełniących funkcje kierownicze, którą opłaca Spółka, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
1. Czy i po spełnieniu jakich warunków, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wymienione we wniosku wydatki, poniesione przez Spółkę na świadczenie kompleksowej usługi organizacji targów Spółka może traktować jako wydatki stanowiące koszt uzyskania przychodów?2. Czy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wydatki te Spółka może traktować jako wydatki o charakterze bezpośrednim (mające
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym odszkodowanie wypłacone w zamian za zrzeczenie się praw i roszczeń wynikających z umowy najmu oraz praw do poczynionych w tym lokalu nakładów?
W oparciu o jakie przepisy należy ustalić wartość kwoty niestanowiącej przychodu podatkowego spółki z o.o. X, by Wnioskująca realizując obowiązki płatnika mogła prawidłowo wyliczyć kwotę dochodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (zbycie części udziału w celu umorzenia)?
Czy sprzedaż działek budowlanych zakupionych z majątku osobistego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy przychód uzyskany w wyniku umowy bezterminowego prawa użytkowania gruntu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w sytuacji, gdy grunt wchodzi w skład gospodarstwa rolnego?
Czy rozliczenie nakładów między jednostką samorządu terytorialnego a spółką, której jednostka jest udziałowcem, może być dokonane wg rzeczywistych kosztów poniesionych przez Jednostkę (koszty prac budowlanych związanych z Projektem), co oznacza zastosowanie art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy ewentualny dochód zrealizowany przez jednostkę samorządu terytorialnego na wskazanym we wniosku rozliczeniu nakładów podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie przedstawionego we wniosku stanu faktycznego zrodziła się wątpliwość, czy koszty sponsoringu, ponoszone na podstawie umowy sponsoringowej, stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy korzystanie z multipakietu tp mieści się w pojęciu użytkowania sieci internet, a tym samym, czy poniesione z tego tytułu wydatki (opłata ryczałtowa i opłata za wykonane rozmowy telefonii internetowej) stanowią podlegają odliczeniu od dochodu?
W jaki sposób opodatkować przychód uzyskany ze zbycia lokalu mieszkalnego, w sytuacji nabycia 20/100 części lokalu w dniu 28.12.2004r., a pozostałe 80/100 udziału zostało podatniczce darowane w dniu 10.05.2007r.?
Czy koszty utrzymania zieleni w okolicach siedziby Podatnika można zakwalifikować jako bieżące koszty utrzymania biura Wnioskującej, czy też jako koszty reprezentacji i tym samym, zgodnie z brzmieniem przepisu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie można ich zaliczyć do kosztów podatkowych?
Do kiedy i w jaki sposób podatnicy powinni odprowadzić podatek dochodowy od dochodu uzyskanego w 2007 r. ze sprzedazy nieruchomości nabytej w tym samym roku?
Czy upominki rozdane pracownikom podczas spotkania integracyjnego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłaconych ryczałty pieniężne wypłacone pracownikom - strażakom na dojazdy do miejsca nauki lub studiów, poza miejscem pełnienia służby lub stałego zamieszkania?
Czy umowy pożyczki udzielane spółce przez udziałowców, zawarte w 2006 r. są zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych, nawet jeśli wypłata pieniędzy od pożyczkodawców na rzecz spółki ma miejsce w 2007 r. bądź w 2008 r.
Czy nieodpłatne przekazanie na rzecz Koncernu Energetycznego ENERGA S.A. nowo wybudowanego fragmentu sieci energetycznej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?