Jak w przedstawionym stanie faktycznym spółka ma ustalić przychód z tytułu umorzenia udziałów dla udziałowca w sytuacji gdy udziałowiec otrzymuje w zamian nieruchomość obciążoną hipoteką?
Czy nienależnie otrzymany zwrot podatku dochodowego od osób fizycznych na rachunek bankowy podatnika jest zaległością podatkową?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym podatnik dochował terminu do zgłoszenia zakończenia przerwy w prowadzeniu działalności gospodarczej?
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wierzytelność nieściągalną
Czy dochody z tytułu wynagrodzenia za zrzeczenie się prawa o stwierdzeniu zasiedzenia podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane środki pieniężne są zwolnione z opodatkowania podatkiem od darowizny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy podatnik będzie miał obowiązek zapłaty podatku od darowizny przedsiębiorstwa dokonanej na rzecz żony?
Czy można dla uproszczenia stosować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, przy operacjach wyrażonych w walutach, kurs waluty określony dla ustawy o podatku od towarów i usług, a ewentualne różnice w podatku dochodowym uwzględnić po zakończonym roku podatkowym?
Czy radca prawny wykonywujący zawód w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej powinien uzyskane wynagrodzenie z tytułu pomocy prawnej świadczonej z urzędu (na zlecenie sądu) zaliczyć do przychodów spółki?
Ogólne prawo podatkowe, zobowiązanie podatkowe, wygaśnięcie zobowiązań podatkowych, szczególne warunki wygaśnięcia
Czy wypłacone w 2007r. dywidendy pomiędzy polskimi spółkami kapitałowymi podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego?
Czy wydatki związane z połączeniem spółek, poniesione przez Spółki Przejęte stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki Przejmującej, w sytuacji przejścia ogółu praw i obowiązków na tę Spółkę w ramach sukcesji uniwersalnej towarzyszącej połączeniu.
Czy opłaty za media przekazywane przez najemców na rzecz wynajmującego wraz z czynszem zaliczane są do przychodu z najmu?
Wątpliwości Podatnika budzi, czy na podstawie art. 9b w związku z art. 12 ust. 2 oraz art. 15 ust. 1 zdanie drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku ustalania przez podatnika różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości podatnik stosuje przepisy o rachunkowości do przeliczania na złote przychodów lub kosztów w walutach obcych
Wątpliwości Podatnika budzi, czy na podstawie art. 9b ust. 1, 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowowści należy różnice kursowe ujęte w księgach rachunkowych jednostki z tytułu transakcji walutowych i wynikające z dokonanej wyceny składników aktywów i pasywów wyrażonych w walucie obcej, a także z wyceny pozabilansowych
Kogo należy rozumieć pod pojęciem wierzyciela, użytym w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz czy informację, o której mowa w powyższym przepisie należy przesłać do naczelnika urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby, na rzecz której Spółdzielnia dokonuje wypłaty, czy też ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania posiadacza rachunku. Wnioskodawca
Czy przeznaczenie pieniędzy ze sprzedaży lokalu uzyskanego w darowiźnie na zakup innego u dewelopera spełnia wymóg zachowania ulgi podatkowej?
Wątpliwości Podatnika budzi, w jaki sposób należy ustalić udział kosztów wspólnych w wartości początkowej poszczególnych środków trwałych, których zakup realizowany jest w ramach projektu objętego umową o dofinansowanie. Przykładowo, czy koszt przygotowania umowy kredytowej w postaci prowizji przygotowawczej na sfinansowanie części projektu winien dotyczyć jedynie środka trwałego sfinansowanego ze
W jaki sposób należy ustalić wartość początkową poszczególnych budynków i budowli, które stanowić będą odrębne środki trwałeCzy wartość początkowa obiektów, które poddane zostaną rozbiórce powinna zwiększać wartość początkową pozostałych obiektów, czy też może zostać zaliczona w ciężar kosztów uzyskania przychodów w momencie dokonania rozbiórki
Czy wydatek Spółki A na nabycie nieruchomości stanowi wydatek inwestycyjny w rozumieniu § 6 rozporządzenia z dnia 14 września 2004r. w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej, służący obliczeniu limitu zwolnienia od podatku dochodowego
Czy wartość towarów zużytych w trakcie pokazów i prezentacji na targach oraz w trakcie prowadzoneych szkoleń (w części przewyższającej odpłatność za nie) stanowi reklamę publiczną
Wątpliwości Wnioskodawcy budzi, czy w związku z wykorzystywaniem w umowie cash pooling środków pieniężnych stanowiących kwoty należne armatorom, będących w dyspozycji Spółki nie wystąpi obowiązek wykazywania dodatkowego przychodu w wysokości kwoty, jaka byłaby należna armatorom, jako wynagrodzenie za korzystanie z w/w środków.
Czy przelanie na konto małżonki środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, w wyniku podziału wspólnego majątku, opodatkowane będzie podatkiem od spadków i darowizn?
Czy otrzymane przez Podatniczę odszkodowanie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania?