Strona wniosła o potwierdzenie, że posiadane przez nią dokumenty uprawniają ją do uznania w/w dostaw za wewnątrzwspólnotowe i zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.
Strona prosi o potwierdzenie, czy w przypadku gdy dla potrzeb dokonywanych transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Spółka podaje polski numer VAT, przyznany jej dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, wewnątrzwspólnotowe nabycie uznaje się za dokonane również na terytorium Polski, nawet gdy wysyłka towaru z jednego kraju członkowskiego UE kończy się na terytorium innego niż Polska państwa
Spółka wnosi o potwierdzenie, że kwoty wynikające z dokonanych korekt faktur pomniejszających obrót obniżają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktury korygującej również w przypadku braku potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta.
Czy będę mogła uznać poniesione koszty prenumeraty gazety giełdowej P oraz prowizji i odsetek bankowych jako koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia papierów wartościowych?
kiedy wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług od pozostałej kwoty wynikającej z zawartej umowy w przypadku zakończenia sądowego postępowania odwoławczego korzystnym prawomocnym rozstrzygnięciem?
1) Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym aportu towarów handlowych oraz środków trwałych powinno zostać uznane za dostawę towarów w rozumieniu ustawy o VAT, zwolnioną z podatku od towarów i usług? 2) Czy w związku z wniesieniem aportu zachodzi konieczność (na podstawie art. 91 ustawy o VAT) dokonania korekty podatku naliczonego?
dotyczyło potwierdzenia, że w przypadku kalkulacji dodatkowego składnika wynagrodzenia w oparciu o indeks przychodowości produktu, stanowić ono będzie koszt uzyskania przychodów Banku w momencie jego wypłaty. Natomiast w przypadku, gdy indeks przychodowości będzie niższy od pierwotnie zakładanego, to otrzymywana od agencji kwota będzie przychodem podatkowym w momencie jej otrzymania.
dot. dnia poniesienia kosztu zdefiniowanego w art. 15 ust. 4e ustawy.Podatnik pyta, jaki kurs walut obcych powinien zastosować do rozliczenia transakcji zakupu elementów deskowań i rusztowań systemu P z Niemiec, co stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz z Ukrainy, co stanowi import w rozumieniu przepisów ustaw podatkowych.
dot. dnia poniesienia kosztu zdefiniowanego w art. 15 ust .4e ustawy.Podatnik pyta, jaki kurs walut obcych powinien zastosować do rozliczenia transakcji zakupu usług dzierżawy elementów deskowań systemu P z Niemiec.
dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na opłacenie kosztów sądowych zarówno w sytuacji występowania w charakterze wierzyciela, jak i dłużnika.
Strona wniosła o potwierdzenie, iż wartość nagrody wydanej aptekom w ramach programu lojalnościowego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku VAT.
Spółka wniosła o potwierdzenie czy nie ma obowiązku pobierać od wypłat dokonywanych na rzecz dostawcy z tytułu usług, które są przedmiotem wyżej omówionej umowy tj. z tytułu nabywanych usług telekomunikacyjnych, podatku u źródła w świetle, art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Strona wnosi o potwierdzenie, iż w przypadkach, tzn. sprzedaży pakietowej i sprzedaży z prezentem dla klienta, wartość wydanych nagród odpowiednio aptekom czy klientom finalnym nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ponieważ cena płacona za towary będące produktami Strony obejmuje również wartość tej nagrody.
Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży losów loterii pieniężnych oraz zakładów w grach liczbowych na rzecz X są zwolnione od podatku od towarów i usług?
Strona wniosła o udzielenie informacji, iż:- w odniesieniu do nabywanych samochodów osobowych, które przed ich sprzedażą, są używane przez Spółkę, zastosowanie znajduje ograniczenie odliczenia podatku naliczonego przewidziane w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku VAT, w świetle brzmienia art. 86 ust. 4. - sprzedaż samochodów osobowych użytkowanych wcześniej przez Spółkę, np. jako samochody demonstracyjne
Stron wnosi o powteirdzenie, iż sprzedając karty prepaid będzie dokonywała czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług (odpłatne świadczenie usług) ale bez obowiązku ewidencjonowania ich przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Czy przyjmowanie wpłat od klientów i przekazywanie do adresata (np. dostawy energii) jest usługą zwolnioną od podatku od towarów i usług, której sprzedaż nie powodujeobowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
W jaki sposób dokonać wyceny składników majątku wniesionych do spółki komandytowo-akcyjnej dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do środków trwałych oraz finansowych aktywów trwałych?
Czy wniesienie do funduszu inwestycyjnego udziałów lub akcji w spółkach w zamian za wydanie certyfikatów inwestycyjnych funduszu jest zdarzeniem podatkowych na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
czy można uznać kaucję wpłacaną na rachunek gwarancyjny za zaliczkę, zadatek, przedpłatę lub ratę?
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług premii pieniężnej.
1.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerwy na kredyt stracony, którego nieściągalność została uprawdopodobniona,2.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerwy na kredyt stracony, którego nieściągalność nie została uprawdopodobniona,3.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości nieściągalnych wierzytelności, których
Czy dopłacony przez Spółkę w 2007 r. podatek wynikający z rozliczenia przychodów zleceniobiorcy powinien być obliczony według skali podatkowej - czyli z zastosowaniem progów podatkowych oraz czy kwota ta powinna zostać potraktowana jak darowizna na rzecz zleceniobiorcy i wykazana w sporządzonej po zakończeniu roku 2007 informacji PIT-8C?
Czy świadczenia przyznane przez pracodawcę w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników zarówno w formach szkolnych, jak i pozaszkolnych korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?