Dot. księgowania wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, gdzie część wynagrodzenia zatrudnionej osoby, odpowiadająca składce należnej od zatrudnionego na ubezpieczenie emerytalne finansuje PFRON, a część kosztów osobowych pracodawcy, odpowiadająca należnej składce na ubezpieczenie emerytalne od pracodawcy, finansuje budżet państwa.
W jaki sposób dokonać korekty podatku należnego w przypadku nienależnie opodatkowanych opłat z tytułu użytkowania wieczystego?
Czy opłaty za użytkowanie wieczyste ustanowione przed 1.05.2004 r. podlegają opodatkowaniu VAT?
Od jakiej kwoty, w świetle nowych przepisów, zapłacimy podatek od sprzedaży mieszkania?
Czy spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT wystawionej z tytułu zarządzania strefą ekonomiczną?
Czy w świetle przepisu § 5 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5.09.1995r. w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej w Mielcu (Dz. U. Nr 107, poz. 526 z późn. zm.), poniesiony w miesiącu kwietniu 2004r. wydatek na wpłatę wadium można uznać za wydatek kwalifikujący się do objęcia pomocą, w sytuacji, gdy Spółce udzielono zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie w dniu 12.05.2004r
Czy, aby zostać zwolnionym z podatku, należy być zameldowanym wraz z małżonkiem na pobyt stały przez 12 miesięcy od daty sprzedaży, czy ten obowiązek może dotyczyć jednego z małżonków?
dot. momentu ujęcia wydatków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Czy na fakturze korygującej wystawionej dla zagranicznego kontrahenta z Niemiec, Holandii ze stawką NP (nie podlegającą opodatkowaniu) musimy posiadać potwierdzenie odbioru takiej faktury korygującej przez nabywcę, aby móc ją ująć w deklaracji VAT-7 w poz. 21, obniżając lub podwyższając podstawę opodatkowania dostawy towarów oraz świadczenia usług poza terytorium kraju?
Czy usługi faktoringu zakwalifikowane przez Spółkę do symbolu 65.22.10-00.10 jako usługi udzielania pożyczek świadczone poza systemem bankowym - są wyłączone ze zwolnienia od podatku od towarów i usług (zał. nr 4 poz. 3 pkt 5) wobec tego podlegają opodatkowaniu wg stawki 22%?
Zapytanie podatnika dotyczyło momentu fiskalizacji sprzedaży wysyłkowej, dokonywanej na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, w przypadku transportu łączonego (z przeładunkiem).
Czy w I półroczu 2007 r. premie pieniężne (bonusy) powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%?
W jakim terminie S.A. powinna zaprzestać składania deklaracji i dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatek od towarów i usług od nakładów inwestycyjnych związanych z Rozbudową Przychodni częściowo finansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ZPOR?
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT przy sprzedaży budynku używanego wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu.
Czy w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur sprzedaży estrów metylowych, podwyższających cenę zakupu, za okres w którym sprzedaż odbywała się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, prawidłowe jest ujęcie ich w rejestrze sprzedaży i deklaracji VAT-7, w miesiącu otrzymania potwierdzenia faktury korygującej od odbiorcy?
Możliwość odzyskania podatku VAT przez gminę realizującą inwestycję nie związaną z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, finansowaną częściowo ze środków pomocowych.
W jakim terminie podlega rozliczeniu faktura korygująca podwyższająca podatek należny, wystawiona na skutek okoliczności, które zaistniały po dokonaniu pierwotnej sprzedaży?
Czy spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup koszulek, czapeczek, kurtek, parasolek i innych tym podobnych gadżetów dołączanych nieodpłatnie do sprzedawanych towarów?
Zasady rozliczenia podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT) w sytuacji uzyskania upustu potrasakcyjnego, udokumentowanego przez kontrahenta fakturą korygującą.
Dot. naliczania amortyzacji w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od obiektów sklepu i magazynu wzniesionych na cudzym gruncie, a następnie oddanych podatnikowi w najem, w których to obiektach podatnik prowadzi działalność handlową i uzyskuje przychody.
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług różnica (nadwyżka) w cenie netto wynikająca z umownej waloryzacji ceny, zastosowanej z racji upływu czasu pomiędzy ustaleniem ceny a jej zapłatą, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług na różnicę (nadwyżkę) w cenie netto wynikającej z umownej waloryzacji ceny, zastosowanej z racji upływu czasu pomiędzy ustaleniem ceny a jej zapłatą, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia faktury VAT bądź faktury korygującej?
1. Stawka podatku zastosowana do zaliczki na poczet czynszu na dzierżawę.2. Kwestia sporządzania faktur "rozliczeniowych" do otrzymanej zaliczki za każdy miesiąc dzierżawy.3. Kwestia dokumentowania niewykorzystanej części zaliczki wniesionej na poczet czynszu za dzierżawę.