Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w zakresie podatku VAT, wystawiając fakturę korygującą do faktury dokumentującej wewnątrzwspólnotową dostawę towarów należy ująć tę korektę w deklaracji podatkowej dotyczącej miesiąca, w którym miało miejsce wystawienie faktury korygującej, czy też należy skorygować deklarację podatkową za miesiąc, w którym była wystawiona pierwotna faktura.
Czy stowarzyszenie świadczące usługi statutowe w zakresie rozwoju demokracji, a w szczególności samorządności lokalnej, ochrony zdrowia, rozwoju gospodarczego, proekologicznego, rozwoju kulturalnego, społecznego, naukowego i edukacyjnego oraz usługę organizacji Festiwalu zaklasyfikowaną do PKWiU 93.31 - Działalność artystyczna i rozrywkowa pozostała jest obowiązane do zarejestrowania się jako podatnik
Czy słuszne jest stanowisko, iż pobór opłat jako zadanie zlecone przez administrację rządową nie podlega ustawie o podatku od towarów i usług i z tego tytułu nie wystawia się faktur VAT?
Czy nabycie towaru w dniu 29.04.2004r. w Niemczech, który przekroczył granicę w dniu 1.05.2004r. należy uznać za wewnatrzwspólnotowe nabycie, czy import towarów? PIII/2/443-82/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki sfinansowane ze środków z Urzędu Pracy?
Czy podatnik jest zobowiązany do dostarczenia zaświadczenia o wysokości zapłaconego podatku przez armatora mającego siedzibę na Wyspie Man czy też leży to w gestii Urzędów Skarbowych obu państw?
U kogo powstanie przychód w przypadku sprzedaży maszyn, które wcześniej były wpisane w ewidencji środków trwałych zlikwidowanej spółki?
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych towarów, które następnie zostają nieodpłatnie przekazane kontrahentom?
Jaką należy zastosować stawkę podatku VAT dla sprzedaży holownika zaliczanego według klasyfikacji PKWiU 35.11.32-30.00?
Czy przeznaczenie części przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę i wykończenie nowego lokalu mieszkalnego jest zgodne z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w celu prawidłowego naliczenia zaliczek na podatek dochodowy i rozliczenia podatku dochodowego za rok 2005 po śmierci jednego z małżonków drugi zobowiązany jest do ustalenia dochodu z uwzględnieniem różnicy pomiędzy remanentem początkowym a remanentem sporządzonym na dzień zgonu małżonka?
Jaką zastosować stawkę podatku od towarów i usług w odniesieniu do usług montażu balustrad wewnętrznych i zewnętrznych oraz krat w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Podatnik zwraca się z wnioskiem o udzielenie interpretacji dotyczącej stosowania właściwej stawki podatku od towarów i usług, odnośnie usług zakwaterowania przedmiotowych osób, a w szczególności czy prawidłowe jest stosowanie 7% stawki podatku VAT dla usług zakwaterowania w domach studenckich osób nieposiadających statusu studenta i studentów zakwaterowanych poza rokiem akademickim, gdy ich pobyt niezwiązany
Czy transakcja dokonywana przez dwóch polskich przedsiębiorców, czynnych podatników VAT polegająca na przeniesieniu z jednego na drugiego własności towarów poza granicami Unii Europejskiej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
W którym momencie rata leasingowa w leasingu operacyjnym stanowi koszt uzyskania przychodu u korzystającego?
Czy podlegają odliczeniu od podatku w ramach ulgi remontowej wydatki poniesione na zabudowę pomieszczenia na adaptowanego z powierzchni części przedpokoju na kuchnię szafkami stojącymi i wiszącymi.
Podatnik zapytuje czy świadcząc usługi na zlecenie sądu i wystawiając dokumentujące je faktury VAT ma prawo posługiwac się tym samym numerem NIP jaki zamieszcza w fakturach dokumentujacych usługi swiadczone w ramach prowadzonej kancelarii.
Czy Spółka otrzymująca pożyczkę może sporządzić deklarację PCC-1 i opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych od całości kwoty zawartej umowy?
Zastosowanie stawki podatku VAT na wykonywane przez podatnika usługi montażu ścian szklanych, stałej zabudowy wnęk, kabin prysznicowych, drzwi wewnętrznych
Czy do dochodów wyodrębnionego ze spółki z o.o. NZOZ - jako jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej będzie miało zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego zawarte w treści art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy oddział, za pośrednictwem którego jest prowadzona działalność Spółki w Polsce, nie jest odrębnym od Spółki podatnikiem i czy w związku z tym ma obowiązek posługiwania się na potrzeby podatku VAT numerem identyfikacji podatkowej nadanym uprzednio Spółce?
W rozliczeniu za który okres przysługuje prawo do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego zawarte w duplikatach faktur.
Czy zakup ciepłomierza podlega odliczeniu od podatku dochodowego w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego?
Czy przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości wprowadzonej do ewidencji środków trwałych, w której prowadzono działalność gospodarczą podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?