1) Kiedy Urząd Pracy wypłaca bezrobotnemu dodatek aktywizacyjny z Funduszu Pracy? 2) Czy nalezy pobierać zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości 19% przychodu pomniejszoną o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, określonej w pierwszym przedziale obowiązującej skali podatkowej?
Sposób ustalenia wartości początkowej środka trwałego, tj. budynku powstałego w wyniku rozbudowy oraz nabycia jego poszczególnych częci.
Czy zakup podzespołu komputerowego (jednostka komputerowa, klawiatura i myszka) na kwotę 2.190,00 zł stanowi środek trwały i należy go wprowadzić do ewidencji środków trwałych i dokonać odpisów amortyzacyjnych jednorazowo w miesiącu oddania do używania, gdy jego wartość nie przekracza 3.500,00 zł ?
Czy wpłaty na budowę kanalizacji sanitarnej, na rzecz Stowarzyszenia zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą (...) można odliczyć od dochodu w ramach darowizny?
Czy od odszkodowania za wywłaszczoną rodzicom nieruchomość należy zapłacić podatek od spadków i darowizn? Postanowienia Sądu : po matce z 1990 r., po ojcu z roku 1996.
Czy nabycie w drodze spadku zakładu wytwórczo-usługowego podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkim od spadków i darowizn w przypadku kontynuacji tej samej działalności przez nabywców?
Czy usługa obsługi prawnej, wykonywana na jego rzecz przez radcę prawnego w 2003 roku winna być udokumentowana rachunkiem czy fakturą?
Czy nie odliczony podatek VAT od nie stanowiących koszt uzyskania przychodu zakupów towarów w ramach reprezentacji i reklamy niepublicznej po przekroczeniu kwoty limitu 0,25% przychodu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
Czy zasądzoną przez Sąd w 2003r. dla Spółdzielni kwotę z tytułu bezumownego korzystania z działki gruntu w okresie wrzesień - grudzień 2000r., Spółka powinna wykazać w kosztach uzyskania przychodów 2003r.?
Czy kwota należnego podatku od towarów i usług, wyliczonego od wartości otrzymanej dotacji przedmiotowej, stanowi koszt uzyskania przychodów?
Czy będzie kontynowana ulga dotycząca art. 16 w sytuacji gdy będzie dokonana zamiana mieszkania z lokalu położonego na parterze na taki sam lokal położony na trzecim piętrze?
co oznacza w praktyce treść art,146 ust.1 pkt 2 a ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004r. Nr 54 poz. 535 ) w części dotyczącej "Oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym". - czy do w/w usług wykonywanych na podstawie umowy zawartej z klientem i określającej zakres usługi oraz przeznaczenie, tj. budownictwo mieszkaniowe z zaznaczeniem
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. podlega opodatkowaniu przekształcenie prawa własności lokalu mieszkalnego, lokalu użytkowego i garażu w odrębą własność na podstawie aktu notarialnego, dokonane na rzecz członka spółdzielni?Czy wystąpi podatek w przypadku ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w oparciu o zmianę sposobu dotychczasowego
W dniu 31.03.2004r. spółka S. A. obciążyła dzierżawcę równowartością poniesionych kosztów naprawy kraty mechanicznej wystawiając fakturę VAT jednocześnie dokonując kompensaty wzajemnych rozliczeń. Dzierżawca sp. z o.o. nie przyjęła oryginału przedmiotowej faktury VAT, dokonując zwrotu przy piśmie wyjaśniającym.Sprawa z powództwa spółki z o.o. z tytułu dokonanej kompensaty znalazła się w Sądzie.W dniu
Pytanie dotyczy zasady odliczenia podatku naliczonego, w sytuacji , gdy nabywane towary i usługi tj. energia elektryczna , woda zużywane są zarówno w budynku mieszkalnym jak i w chlewni.
Czy wartość nieodpłatnych świadczeń w naturze (nieodpłatne udostępnienie pracownikom lokalu mieszkalnego) oraz składki ZUS należne od płatnika dotyczące tych świadczeń są kosztami uzyskania przychodów ?
czy pieczęć Urzędu Celnego w ...... oddział ...... w procedurze tranzytu należy traktować jako potwierdzenie urzędu celnego wyjścia towaru poza terytorium Wspólnoty, dającej uprawnienia do zastosowania stawki VAT 0 % ?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy kwota podatku VAT zapłacona w wyniku przedmiotowej transakcji podlega w całości odliczeniu i zwrotowi w trybie art. 86 ust. 2 pkt 1 oraz art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.W ocenie Podatnika, przysługuje mu prawo do odliczenia całej kwoty podatku VAT od w/w transakcji, a konsekwencji uzyskanie zwrotu tego podatku.Na mocy art
Czy przysługuje Spółce prawo do indywidualnego ustalenia rocznej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% dla ulepszonego budynku po raz pierwszy wprowadzonego do ewidencji środków trwałych powołując się na art. 16j ust. 1 oraz ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatnik prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą będąc podatnikiem zwolnionym podmiotowo, świadcząc m.in. usługi w części zwolnione przedmiotowo (usługi w zakresie edukacji). Pytanie dotyczy sposobu obliczenie wartości sprzedaży usług za 2004 r., która będzie podstawą do ustalenia prawa do zwolnienia podmiotowego od podatku VAT w 2005 r.?
Dotyczy metody amortyzacji środka trwałego - budynku mieszkalnego w związku z rozszerzeniem wykonywanej działalności gospodarczej przez jednego z małżonków o usługi najmu lokali mieszkalnych i niemieszkalnych w tym budynku, w sytuacji, gdy dotychczas przychody z najmu lokali rozliczane były przez obu małżonków w ramach źródła przychodu - najem.
Czy odsetki od kredytu konsumenckiego, który zaciągnął wspólnik spółki cywilnej na własne nazwisko i został przelany na konto spółki a następnie został z tych środków zakupiony środek trwały do działalności gospodarczej spółki, będą kosztem uzyskania przychodów w spółce, w sytuacji kiedy spłata rat i osetek od kredytu będzie następowała z konta spółki. Czy wspólnik może spisać umowę ze spółką i użyczyć
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i podatkiem od towarów i usług otrzymana refundacja wynagrodzeń oraz wydatków poniesionych na utworzenie nowego miejsca pracy?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów kwoty wydatków poniesionych za dzierżawę nieruchomości, podczas gdy dzierżawa jako usługa nie została wykonana.