Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy kwota podatku VAT zapłacona w wyniku przedmiotowej transakcji podlega w całości odliczeniu i zwrotowi w trybie art. 86 ust. 2 pkt 1 oraz art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.W ocenie Podatnika, przysługuje mu prawo do odliczenia całej kwoty podatku VAT od w/w transakcji, a konsekwencji uzyskanie zwrotu tego podatku.Na mocy art
czy pieczęć Urzędu Celnego w ...... oddział ...... w procedurze tranzytu należy traktować jako potwierdzenie urzędu celnego wyjścia towaru poza terytorium Wspólnoty, dającej uprawnienia do zastosowania stawki VAT 0 % ?
co oznacza w praktyce treść art,146 ust.1 pkt 2 a ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004r. Nr 54 poz. 535 ) w części dotyczącej "Oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym". - czy do w/w usług wykonywanych na podstawie umowy zawartej z klientem i określającej zakres usługi oraz przeznaczenie, tj. budownictwo mieszkaniowe z zaznaczeniem
Jak należy dokumentować udzielanie rabatów w związku z umową z Spółką z o.o "o wspólnym prowadzeniu działalności" prowadząc ewidencję obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej o zastosowaniu specjalnym.
dotyczy obowiązku składania deklaracji PIT-4 US.PDa-415/3/03, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług usług wykonywanych przez Spółkę, związanych z zatrudnieniem oraz wykonywaniem robót budowlano-montażowych.
Podatniczka w 1997 r. za cenę 50.000,00 zł nabyła aktem notarialnym - od osób fizycznych - spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego. W zakupionym lokalu użytkowym prowadzi działalność. Dla celów amortyzacji zastosowała stawkę 2,5 % i od kwoty 50.000,00 zł naliczała odpisy amortyzacyjne. Odrębnie - wg stawki 10 % podatniczka dokonywała amortyzacji od nakładów inwestycyjnych poniesionych
Czy mam prawo do odliczenia VAT z faktur otrzymanych przed dniem rejestracji ?
Pytanie dotyczy zasady odliczenia podatku naliczonego, w sytuacji , gdy nabywane towary i usługi tj. energia elektryczna , woda zużywane są zarówno w budynku mieszkalnym jak i w chlewni.
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. podlega opodatkowaniu przekształcenie prawa własności lokalu mieszkalnego, lokalu użytkowego i garażu w odrębą własność na podstawie aktu notarialnego, dokonane na rzecz członka spółdzielni?Czy wystąpi podatek w przypadku ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w oparciu o zmianę sposobu dotychczasowego
W dniu 31.03.2004r. spółka S. A. obciążyła dzierżawcę równowartością poniesionych kosztów naprawy kraty mechanicznej wystawiając fakturę VAT jednocześnie dokonując kompensaty wzajemnych rozliczeń. Dzierżawca sp. z o.o. nie przyjęła oryginału przedmiotowej faktury VAT, dokonując zwrotu przy piśmie wyjaśniającym.Sprawa z powództwa spółki z o.o. z tytułu dokonanej kompensaty znalazła się w Sądzie.W dniu
Czy będzie kontynowana ulga dotycząca art. 16 w sytuacji gdy będzie dokonana zamiana mieszkania z lokalu położonego na parterze na taki sam lokal położony na trzecim piętrze?
Czy umowa zlecenia zawarta przez osobę fizyczna będącą na zasiłku dla bezrobotnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy nie odliczony podatek VAT od nie stanowiących koszt uzyskania przychodu zakupów towarów w ramach reprezentacji i reklamy niepublicznej po przekroczeniu kwoty limitu 0,25% przychodu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
Podatnik zapytuje, czy otrzymane na podstawie podpisanej umowy partycypacje wlicza się do obrotu uzyskanego z czynności, w stosunku do których nie przysługuje podatnikowi prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, zgodnie z art. 90 ust 7 ustawy o podatku od towarów i usług. Czy partycypacja zwrotna powoduje jej całkowite wyłączenie spod ustawy o VAT.Czy kwotę umorzenia kredytu zaciągniętego na inwestycję
Czy kwota zapłaty za godziny nadliczbowe oraz odsetki za zwłokę w płatności tej kwoty /wypłacone na podstawie ugody sądowej/ podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też są zwolnione z opodatkowania ?
W przedmiotowym piśmie podatnik zwraca się z zapytaniem dotyczącym stawki podatku od towarów i usług dla niżej wymienionych usług. Zgodnie z opinią otrzymaną z Urzędu Statystycznego w Łodzi usługi te mieszczą się w grupowaniach:1. rekreacyjna jazda konna - PKWiU 92.72.12-00.00 - usługi rekreacyjne pozostałe, gdzie indziej nie sklasyfikowane;2. nauka jazdy konnej - PKWiU 92.62.13-00.00 - usługi związane
Jednostka będzie mogła korzystać nieodpłatnie z pomieszczeń na podstawie "umowy użyczenia" partycypując jedynie w kosztach eksploatacji w wysokości ok. 30% każdej otrzymanej faktury. Wątpliwości Jednostki dotyczą refakturowania ww. usługi.
Czy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega premia pieniężna otrzymywana od dostawcy towaru?
Czy nabycie w drodze spadku zakładu wytwórczo-usługowego podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkim od spadków i darowizn w przypadku kontynuacji tej samej działalności przez nabywców?
Czy wpłaty na budowę kanalizacji sanitarnej, na rzecz Stowarzyszenia zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą (...) można odliczyć od dochodu w ramach darowizny?
Czy usługa obsługi prawnej, wykonywana na jego rzecz przez radcę prawnego w 2003 roku winna być udokumentowana rachunkiem czy fakturą?
Czy od odszkodowania za wywłaszczoną rodzicom nieruchomość należy zapłacić podatek od spadków i darowizn? Postanowienia Sądu : po matce z 1990 r., po ojcu z roku 1996.
Podatnik prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą będąc podatnikiem zwolnionym podmiotowo, świadcząc m.in. usługi w części zwolnione przedmiotowo (usługi w zakresie edukacji). Pytanie dotyczy sposobu obliczenie wartości sprzedaży usług za 2004 r., która będzie podstawą do ustalenia prawa do zwolnienia podmiotowego od podatku VAT w 2005 r.?