Wymiana elementów istniejącej linii napowietrznej SN 15 kV relacji GPZ (...) w ramach prac remontowych, niepowodująca zmian parametrów technicznych i użytkowych linii oraz jej przebiegu, spełnia definicję remontu w rozumieniu art. 124b ust. 1 u.g.n. w związku z art. 3 pkt 8 p.b., uprawniającą organ administracji do wydania decyzji zobowiązującej właścicieli nieruchomości do jej udostępnienia.
W przypadku przyznania zasiłku celowego organy pomocy społecznej działają w ramach uznania administracyjnego, biorąc pod uwagę zarówno potrzeby osoby ubiegającej się o pomoc, jak i ograniczone środki finansowe własne; zatem spełnienie przez wnioskodawcę kryteriów uzyskania pomocy nie przesądza automatycznie o przyznaniu pomocy w pełnej wysokości żądanej przez wnioskodawcę.
Zasiłek celowy z pomocy społecznej ustalany jest z uwzględnieniem sytuacji życiowej beneficjenta oraz ograniczonych możliwości finansowych organu pomocowego, a jego wysokość powinna odpowiadać wyznaczonym celom pomocy społecznej, nie zaś pełnić funkcję pełnego zaspokajania wszystkich zgłoszonych potrzeb.
Przy ustalaniu wysokości zasiłku celowego na zakup żywności, organ pomocy społecznej jest upoważniony do wykorzystania uznania administracyjnego, które musi uwzględniać nie tylko sytuację życiową i materialną osoby ubiegającej się o przyznanie zasiłku, ale także ograniczone środki finansowe organu, z zastrzeżeniem zachowania przez decyzję jej celu oraz zasad prawa.
Organ pomocowy działający w ramach ustawy o pomocy społecznej i odpowiednich uchwał samorządowych jest uprawniony do określania wysokości zasiłków celowych w granicach dostępnych środków finansowych, biorąc pod uwagę zarówno potrzeby beneficjenta, jak i konieczność wyważonego rozdzielania środków pomiędzy wszystkich uprawnionych.